10 tydzień ciąży

0
315

Kobieta w momencie, kiedy zachodzi w ciąże, zaczyna liczyć czas w tygodniach. Ciąża trwa 40 tygodni i każdy z poszczególnych przynosi nowe doniesienie, co się dzieje z naszym dzieckiem. Każdy tydzień życia najpierw zarodka, później płodu został opisany. Daje nam to możliwość wyobrażenia, co się dzieje z nami i przede wszystkim z naszym maleństwem. Dodatkowo każdy upływający tydzień przybliża ciężarną do momentu ujrzenia swojego dziecka. Jest to moment wyczekiwany, ale i także coś, co niepokoi przyszłe mamy.

Aplikacja ciążowe

10 tydzień ciążyDzięki temu, że poszczególne tygodnie ciąży zostały opisane, możemy dowiedzieć, jak się rozwija dziecko w naszym brzuchu, ile może ważyć, kiedy kształtują mu się narządy wewnętrzne i zewnętrzne itd. W dobie internetu i smartfonów mamy to wszystko w zasięgu ręki. Na rynku dostępne są nawet aplikacje, które co tydzień przypominają kobiecie, w który tydzień ciąży wkracza i co ją w nim czeka. Myślę, iż są to użyteczne aplikacje, które pomagają zaspokoić ciekawość. Zazwyczaj posiadają wiele interesujących artykułów, porad dla przyszłej mamy. Pomimo tego, że wiele wiedzy możemy czerpać z takich źródeł, kobieta nie może zapomnieć o regularnych wizytach u lekarza ginekologa.

10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży jest ostatnim tygodniem ciąży na pierwszą wizytę i stanowi pewnego rodzaju granicę. Jeśli ciężarna odbędzie pierwszą wizytę w późniejszym terminie, nie ma szans na otrzymanie jednorazowej zapomogi tzw. becikowego. Poza tym 10 tydzień ciąży jest już ostatnim dzwonkiem na profesjonalne zdiagnozowanie ciąży. W tym tygodniu dziecko posiada już praktycznie w pełni wykształcone narządy i z zarodka staje się płodem. Na tym etapie zmniejsza się ryzyko powstawania wad rozwojowych. Dziecko coraz bardziej wygląda, jak mały człowiek i m.in. zanikają mu błony, łączące palce,urosły mu powieki, rozwinęły się ramiona, wyraźnie widać nos, usta, dziecko powoli zaczyna ruszać rączkami i nóżkami. Każdy poszczególny tydzień ciąży przynosi nowe informację o rozwoju naszego dziecka. 40 tygodni są bardzo intensywnym czasem dla matki i oczywiście dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here