11 tydzień ciąży

0
661

Ciąża jest okresem, kiedy w organizmie kobiety zachodzą znaczne zmiany. Bo rozwija się w niej nowe życie. Ciąża jest to okres od zapłodnienia do porodu. Na początku ciąży niemalże każdej kobiecie dokuczają zawroty głowy, mdłości i wymioty. Z tego powodu traci apetyt i spada waga jej ciała.

11 tydzień ciąży

11 tydzień ciąży11 tydzień ciąży zaczyna przynosić ulgę kobiecie ciężarnej, bo stopniowo będą ustępować mdłości. A wraz ich odejściem powróci apetyt, co znacznie ją wzmocni. Choć nadal może odczuwać senność, ogólne rozbicie, zmęczenie, skurcze mięśni. Oraz zgagę, która może pozostać jeszcze na długo. Podobnie,jak zachcianki pokarmowe, czy nadwrażliwość na pewne zapachy. Jednak żadna kobieta nie powinna się tym przejmować, bo dolegliwości te są powszechne i świadczą, o dobrze rozwijającym się płodzie. Pod koniec trzeciego miesiąca ciąży zaczyna stopniowo wzrastać waga kobiety ciężarnej. I niedługo zacznie ona odczuwać inne dolegliwości związane z drugą połową ciąży.

11 tydzień ciąży sprawia, że rośnie także dziecko i można już zobaczyć na USG najważniejsze organy płodu. Jak serce, żołądek, kręgosłup, kończyny, główkę. Lecz ogólnie na zewnątrz ciąża jeszcze nie jest widoczna. Bardzo ważne jest też to, że pod koniec pierwszego trymestru znacznie spada ryzyko poronienia i ryzyko powstania wad rozwojowych u dziecka. Co nie znaczy, że można przestać na siebie uważać. Podczas całej ciąży kobieta powinna unikać pewnych rzeczy. Jak podnoszenia do góry rąk, noszenia zbyt ciężkich zakupów, biegania, skakania. Oraz stresu, zdenerwowania i wielu innych jeszcze rzeczy.

Jak wygląda dziecko w 11 tygodniu ciąży?

W tym okresie kończy się także czas kształtowania najważniejszych narządów i organów u płodu. Pod koniec trzeciego miesiąca ciąży dziecko waży około 8 gramów i mierzy około 5 centymetrów. I jest coraz bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Ponieważ ma już ukształtowane serce, zaczyna funkcjonować mózg. Bardzo szybko rozrasta się wątroba. i zaczynają kształtować się narządy płciowe. Dlatego w tym czasie jeszcze trudno jest na badaniu USG stwierdzić płeć dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here