16 tydzień ciąży

0
576
16 tydzień ciąży

Ciąża to czas, który jest naprawdę wspaniały… w większości. To wszystko zależne jest od kobiecego organizmu. Jedne kobiety cały ten okres wspominają bardzo mile, a inne Panie mają na tyle traumę, że już nawet nie myślą o ponownym zachodzeniu w ciąże. Trzeba przyznać, że ciąża jest czymś zaskakujący, co naprawdę warto przeżyć, jeżeli chce się mieć własną pociechę, z której będziecie dumni.

16 tydzień ciąży

16 tydzień ciążyCiążę dzieli się na tygodnie, jak również na trymestry. Trzy trymestry, z których trzeci ostatni zakończony jest oczywiście porodem. Jak w tym momencie rozwija się dziecko? Czego powinniście się spodziewać? W internecie można znaleźć naprawdę mnóstwo informacji na ten temat. Pierwszy trymestr to tak naprawdę proces, kiedy maleńki zarodek przekształca się w człowieka. Powstają rączki, nóżki, które w przyszłości będą obrastać w tkankę skórną. 16 tydzień ciąży to początek drugiego trymestru, kiedy w organizmie tego maleńkiego człowieka będą zachodzić dalsze zmiany, będą kształtowały się organy wewnętrzne. Dziecko w tym tygodniu ciąży może zacząć już pracę nogami, rączkami i sprawnie je zginać. Co więcej, dzidzia w brzuszku ma już nawet sprawne stawy, co jest bardzo istotne dla jego dalszego, dobrego rozwoju.

Dziecko w 16 tygodniu ciąży

Warto również przyjrzeć się noskowi dzidzi. Jest on już na tyle w pełni wykształcony, że dziecko mogłoby swobodnie oddychać przy piersi mamy. Trzeba również przyjrzeć się zmianom w organizmie przyszłej Mamy, która na pewno zauważy, że jej piersi zaczynają się powoli powiększać przygotowując się do produkowania pokarmu dla dziecka. Co więcej, są one o wiele wrażliwsze, co jednym kobietom może przeszkadzać, a innym nie. Kobiety mogą odczuwać również wahania nastrojów. Dzieje się tak poprzez ilość hormonów, a właściwie ich przyrost w organizmie kobiecym. Dlatego panowie muszą być naprawdę wyrozumiali dla swoich małżonek lub partnerek, które noszą ich dziecko. Czasem nie warto wszczynać kłótni, jeżeli kobieta się o coś czepia. W końcu to ciąża i okres, kiedy różne rzeczy mogą się wydarzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here