17 tydzień ciąży

0
613

Ciąża – jak długo czekaliście na fakt pojawienia się dwóch kresek na teście? Czekaliście na to z wielkim upragnieniem, jak wiele innych par? Czy mówiąc krótko – była to dla Was tylko czysta formalność zajść w ciąże? Niezależnie od tego, ciąża to wspaniały czas, który przygotowuje Was na zmiany, jakie zajdą w Waszym życiu już za dziewięć miesięcy.

17 tydzień ciąży

17 tydzień ciążyTak dużo lub tak krótko (zależy do Waszego podejścia do życia) dzieli Was od tego, aby powitać swoje upragnione dziecko na świecie. A czy wiecie, jak rozwija się ciąża? Na co powinniście się przygotować? Oczywiście te kilkadziesiąt tygodni to przede wszystkim brzuch, który z tygodnia na tydzień będzie się powiększał, aby móc zmieścić w sobie ten maleńki cud, który już niedługo będzie Waszym synem, czy też córką. Z tygodnia na tydzień zarodek zmienia się powoli przekształcając się w człowieka. 17 tydzień ciąży to czas, kiedy trzeci miesiąc już się zakończył i witacie czwarty miesiąc, otwierający Was na drugi trymestr. Co to oznacza? Jeżeli do tej pory kobieta zmagała się z porannymi mdłościami, to całkiem możliwe, że właśnie teraz będą one ustępować. Ten przykry, czasem bardzo męczący okres właśnie powinien się zakończyć i powinniście zacząć już z pełnej mocy cieszyć się byciem w ciąży.

Jak wygląda dziecko w 17 tygodniu ciąży?

To również czas, kiedy Maluszek w Waszym łonie zacznie się więcej poruszać. Jego rączki będą zaciśnięte w piąstki. Jednak nie przez cały czas. Może na USG zobaczycie jak Maluszek będzie bawił się łożyskiem? To dużo zależy od tego, na jaką chwilę akurat natraficie. Wiele pań również w tym tygodniu zastanawia się nad seksem. Można czy nie? Brzuszek w tym tygodniu już jest na pewno widoczny i niektóre kobiety mogą odczuwać pewien dyskomfort uprawiając seks. Prawda jest taka, że wszystko zależy od naszego samopoczucia oraz od tego, co powie nam lekarz. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to śmiało możecie zaproponować swojemu małżonkowi/partnerowi igraszki w łóżku. Tym bardziej, że w ciąży niektóre panie mają o wiele większy apetyt na seks niż normalnie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here