18 tydzień ciąży

0
452
18 tydzień ciąży

Każda ciężarna kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż przez cały okres musi znajdować się pod opieką lekarza ginekologa. To on lub ona będzie badał Was oraz Maluszka, czy się prawidłowo rozwija, czy nic się z nim nie dzieje.

Rozwój dziecka

18 tydzień ciążyLekarz będzie również sprawdzał w jakim stanie znajduje się mama, czy nic jej nie dolega, czy ciąża nie szkodzi jej zdrowiu. Każdy lekarz będzie Was również informował, jak w danym tygodniu powinien rozwijać się Maluszek i jakie zmiany zachodzą w jego ciele. Oczywiście, nie jest powiedziane, że u każdego wszystko będzie przebiegało wręcz podręcznikowo. Ale około jednego tygodnia powinny wykształcić się płuca, nóżki, rączki. Kobiety same również mogą monitorować co dzieje się w poszczególnych tygodniach z ich dzieckiem, bowiem w internecie można znaleźć mnóstwo cennych artykułów w tym temacie.

18 tydzień ciąży

I tak 18 tydzień ciąży to czas, kiedy kobieta z jednych dolegliwości ciążowych może przechodzić w następne. W jakie? Otóż poranne mdłości mogą przejść w boleści stóp. W końcu waga kobiety rośnie i coraz gorzej może ona znosić wagę, jaką musi dźwigać przed sobą jeszcze przez dobrych kilka miesięcy. !8 tydzień to czwarty miesiąc, inaczej drugi trymestr. To ostatni sygnał na to, aby każda kobieta uświadomiła sobie, że nie można jeść za dwoje, tylko w odpowiedni sposób, aby potem cyfra na wadze nie pokazywała nikomu opłakanego stanu. Warto jednak przyjrzeć się na Maluszka, jak powinien wyglądać już na początku drugiego trymestru. Otóż na USG zobaczycie już wyraźnego człowieczka z nóżkami i rączkami, które zaciśnięte są w piąstki. Co więcej, ta kruszynka, która już niedługo będzie Waszym dzieckiem powoli uczy się oddychać i trenuje poruszanie się po brzuchu. Drogie Panie! Na pewno zarejestrujecie ten fakt, że dziecko będzie więcej aktywne i będzie napierało na Wasz brzuch. Dla jednych będzie to miłe uczucie, a dla innych Pań może skończyć się to boleściami brzucha lub nawet zgagą. Wszystko zależne jest do kobiecego organizmu, który ma przyjemność być w ciąży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here