19 tydzień ciąży

0
811
19 tydzień ciąży

Wiele kobiet wspomina, że pierwszy trymestr ciąży minął jak przysłowiowy strzał z bicza. Ledwo się zaczął, a już go żegnacie, witając się z drugim trymestrem, który może być dla Was bardziej uciążliwy. Tak, drogie Panie wraz z nadejściem, czwartego, piątego miesiąca nie będzie Wam bardziej lekko. Owszem, niektóre dolegliwości dadzą Wam spokój. Poranne wymioty mogą odejść w zapomnienie. Ale nie zapomnijcie, że kolejne miesiące oznaczają większą wagę, co dla niektórych kobiet wiąże się naprawdę z wieloma przykrościami. Oczywiście, że nie można tego nikomu życzyć, jednak czasem również lepiej przygotować się na coś złego, co nie będzie nam odpowiadało, niż widzieć świat przez różowe okulary.

19 tydzień ciąży

19 tydzień ciąży19 tydzień ciąży to piąty miesiąc, który może nieść ze sobą dodatkowe kilogramy. Ulubione spodnie stały się dla Was obcisłe? No cóż, na kilka miesięcy musicie o nich zapomnieć. Również ulubione buty mogą wydawać się Wam ciasne. To wszystko wina wagi, która się powiększa, jak również hormonów, które w organizmie kobiety w tym czasie mogą urządzić sobie prawdziwe szaleństwo. Ten 19 tydzień ciąży to czas, kiedy Wasze dziecko powoli uczy się prawidłowo oddychać. Powoli wykształca się u niego układ oddechowy, dzięki czemu po przyjściu na świat dziecko będzie umiało prawidłowo oddychać. W tym miesiącu u dziecka powoli wykształcają się kubki smakowe. Dziecko może zacząć powoli rozróżniać smaki, jakie będziecie spożywać. Słodkie, słone, gorzkie – tak, dziecko może przez to również po narodzinach stać się zwolennikiem pewnych smaków.

Dziecko w tym tygodniu nie jest jeszcze mocno ruchliwe

Bywa tak, że przez kilka lub nawet kilkanaście godzin nic nie poczujecie. Dziecko ma w brzuchu jeszcze dużo miejsca, dlatego te ruchy nie są aż tak mocno odczuwalne przez mamę. Z kolei dziecko może mieć czkawkę, którą mamusia na pewno poczuje. Są to delikatne wstrząsy, które jednak na pewno szybko się uspokajają. W dziecku wykształca się również powoli układ nerwowy oraz zaczynają powoli twardnieć wszystkie kości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here