21 tydzień ciąży

0
626

Ciąża to właściwie zbitek miesięcy. Dokładnie dziewięciu, które jak same się przekonacie, mijają bardzo szybko. Dopiero co dowiedziałyście się o tym maluszku, które rozwija się w Waszym łonie. Dopiero co podziwiałyście dwie kreski na teście ciążowym, a tu już następuje 40 lub nawet 42 tydzień i dziecko jest już na świecie.

21 tydzień ciąży

21 tydzień ciążyDla jednych może to być szok, a dla innych normalność. Zanim jednak będziemy witać swoje upragnione dziecko na świecie warto zatrzymać się na samej ciąży, a dokładnie nad jej rozwojem. 21 tydzień ciąży to piąty miesiąc. Właściwie to można powiedzieć pięć i pół. Zobaczcie, jak ten czas szybko minął. Nawet nie wiecie, kiedy Wasz brzuszek zaczął być coraz bardziej widoczny. Dla jednych to radość, bo jest on dopiero ledwo zauważalny, a inne Panie, które mają w swoim łonie bliźniaki na pewno mogą pochwalić się brzuszkiem sporych rozmiarów. Ten piąty miesiąc i pół to również czas, kiedy możecie zacząć narzekać, że buty są na Was za małe, a normalnie ciuchy musicie zastąpić większymi. tak bywa drogie Panie, jednak nie bójcie się. Za kilka miesięcy pozbędziecie się zbędnych kilogramów i wrócicie do mniejszego rozmiaru. Pamiętajcie, że wszystko robicie z myślą o swoim dziecku/dzieciach.

Jak rozwija się płód?

Wasze dziecko się rozwija i w tym momencie jego kości zaczynają twardnieć. Z samej tkanki wyrabiają się porządne kości. Może to być dla Was szok, ale dziecko uczy się już w brzuchu rozróżniać najważniejsze głosy dla niego. Dlatego lekarze namawiają do tego, aby „rozmawiać” ze swoim brzuchem lub inaczej mówić do dziecka. Tak, dziecko dzięki temu będzie lepiej wiedziało, jak mówi mama, tata, czy też inni członkowie rodziny. Jednak, jeżeli nie macie na to ochoty, to nie zmuszajcie się do tego. W końcu i tak dziecko Was słyszy, nawet jak prowadzicie zwykłą rozmowę przez telefon. W tym okresie dziecko waży około pół kilograma, czyli tyle co połowa torebki cukry. Jesteście w stanie wyobrazić sobie ten stan? Przed Wami jeszcze kolejnych kilkanaście tygodni, w których Wasze dziecko będzie się stale rozwijać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here