22 tydzień ciąży

0
436
22 tydzień ciąży

Czas w ciąży to moment, kiedy przygotowujecie się na powitanie nowego członka swojej rodziny. Dla niektórych będzie to pierwsze dziecko, pierwszy wnuk (również dziadkowie bardzo mocno przeżywają ten czas). Inni mają to szczęście, że będą mogli powitać kolejnego, ale jakże wyczekanego potomka. Te dziewięć miesięcy to czas, aby przygotować się nie tylko mentalnie na powiększenie rodziny. To moment na skompletowanie wyprawki oraz przygotowanie domu na narodziny Maluszka. Ciąża to również czas, aby Wasze dziecko w brzuchu w prawidłowy sposób się rozwijało.

22 tydzień ciąży

22 tydzień ciążyKażdy rodzic, w szczególności mamusie, z troską dopytują swojego lekarza na każdej wizycie, czy z dzieckiem jest wszystko dobrze, czy prawidłowo się rozwija. 22 tydzień ciąży to końcówka piątego miesiąca. Jesteście właśnie na przełomie. Żegnacie pierwszy trymestr, a już za chwilę powitacie drugi trymestr, do którego wejdziecie już z większym brzuszkiem. Kobiety mogą w tym momencie odczuwać pewnie niedogodności związane z powiększającym się brzuchem. Czasem kobiety odnotowują niepohamowany apetyt, który związany jest z szalejącymi hormonami w brzuchu. Do tego może dojść również obrzęk rąk, stóp, czy też twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Tak już został stworzony organizm kobiecy i nic na to nie poradzimy.

Rozwój dziecka

Warto również przyjrzeć się temu, jak rozwija się nasz Maluszek. W tym tygodniu u chłopców powinny wykształcić się jąderka, które przesuwają się do moszny. Dziewczynki mają już w pełni wykształconą macicę. Właśnie na tej podstawie lekarz może określić płeć Waszego dziecka. Czasem jednak nie jest to możliwe do samego końca ciąży, jeżeli dziecko odwróci się na ekranie USG pupą. Dziecko w tym momencie jest również w stanie zareagować na światło. Tak, może jest to dla Was dziwne, tym bardziej, że dziecko ma oczy zamknięte, co widać wyraźnie na USG. Jednak to prawda, że w tym tygodniu dziecko reaguje na ilość światła, które dociera do jego wnętrza do brzucha. Kiedy światło jest bardzo jasne dziecko może być bardziej aktywne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here