23 tydzień ciąży

0
488
23 tydzień ciąży

Ciąża jest czasem, który każda kobieta bardzo mocno przeżywa. Każda sumiennie pilnuje wizyt u lekarza, aby zbadać czy z Maluszkiem wszystko jest dobrze, czy się prawidłowo rozwija. Wy już nie możecie doczekać się tego okresu, kiedy w końcu dziecko pojawi się na świecie i będziecie mogli mocno je ukochać. Jak na razie musicie zadowolić się rosnącym brzuszkiem oraz kompletowaniem wyprawki dla swojego dziecka.

23 tydzień ciąży

23 tydzień ciążyPierwszy trymestr ciąży zleci bardzo szybko. Dopiero co dowiedzieliście się o nowym życiu, które nosicie pod sercem, a tu już rozpoczyna się drugi trymestr, kiedy to na szczęście powinniście zapomnieć o porannych dolegliwościach. Jednak pamiętajcie o tym, że z takimi mdłościami może męczyć się bardzo dużo osób. Nie jest powiedziane, że one odchodzą całkowicie. 23 tydzień ciąży to właściwie zakończenie drugiego trymestru. Znajdujecie się na początku szóstego miesiąca ciąży, kiedy to wszystko właściwie może się wydarzyć. Kobiety mogą już w tym momencie odczuwać skurcze przepowiadające. Jednak nie panikujcie, jeżeli ich częstotliwość jest naprawdę rzadka. To nie znaczy, że musicie szykować się już na porodówkę. Jeżeli coś Was niepokoi, to jak najbardziej warto to skonsultować z lekarzem, który Was przebada w odpowiedni sposób.

Jak rozwija się dziecko?

Ten tydzień ciąży to czas, kiedy skóra Maluszka jest bardzo delikatna i prześwitująca. Można przez nią dojrzeć kości oraz organy wewnętrzne Waszego dziecka. To również moment, kiedy większość z Was pewnie wie, czy będzie dumnym rodzicem synka, czy też córki. W tym właśnie okresie Maluszek może zwiększać swoją masę. W końcu z maleńkiej kruszynki powstaje dziecko, które musi być odpowiednich rozmiarów w momencie pojawienia się na świecie. Warto również wiedzieć, że dziecko odczuwa, kiedy rodzice uprawiają seks. Nie ma się co wstydzić tego tematu, bowiem wiele par nie rezygnuje z przyjemności łóżkowych, o ile oczywiście lekarz tego nie zabroni. Dziecko odczuwa, kiedy mama ma orgazm, czy też przeżywa inne uniesienia z tatusiem. Jest to całkiem normalna sprawa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here