32 tydzień ciąży

0
123
32 tydzień ciąży

W 32 tygodniu dziecko jest już dość duże i powoli szykuje się do opuszczenia ciała swojej matki. To trzeci i ostatni już trymestr ciąży.

32 tydzień ciąży

32 tydzień ciążyJego położenie się zmienia i bardziej przypomina już pozycję dziecka w tym ostatecznym dniu. 32 tydzień ciąży to moment, kiedy dziecko jest już główką skierowane ku dołowi. Przynajmniej tak powinno być w idealnych warunkach. W tym okresie może jednak dochodzić jeszcze do zmian ułożenia. Powodem takiego stanu jest zmniejszająca się ilość płynu owodniowego co ułatwia zmianę położenia dziecka w macicy.

Przez kolejne 8 tygodni płynu owodniowego będzie coraz mniej w miarę jak dziecko będzie rosło i nabierało siły. 32 tydzień ciąży to też czas, kiedy należy zwiększyć częstotliwość wizyt u lekarza. Lekarze często nalegają by wizyty w tym czasie, odbywały się co dwa tygodnie, a nie jak we wcześniejszych tygodniach ciąży, raz na miesiąc. To na co zarówno przyszła matka, jak i lekarz powinni zwrócić uwagę w tym czasie to wypatrywanie oznak infekcji, przedwczesnego porodu bądź stanu przed rzucawkowego.

Jak wygląda w tym czasie Twoje dziecko?

Przybiera na wadze w bardzo szybkim tempie, do 200 g na tydzień. To okres, kiedy dziecko rośnie, magazynuje składniki odżywcze i przygotowuje się do życia poza ciałem. Rozwój kostny jest już prawie całkowicie gotowy. Na małych paluszkach pojawiają się paznokcie. Skóra dziecka zaczyna tracić czerwone zabarwienie i staje się cudownie różowawa. Nosząc już tak spory ciężar, warto zadbać o kręgosłup i zwrócić się o pomoc bliskich przy codziennych obowiązkach. Pojawia się też poczucie, że przewód pokarmowy działa wolniej niż zwykle. Odpowiedzialne są za to hormony. W tym czasie warto więc zadbać o błonnik w diecie.

32 tydzień ciąży to już praktycznie meta. Dziecko już za kilka tygodni pojawi się na świecie i trzeba będzie w kolejnym etapie zająć się opieką poporodową. Poza dbaniem o swoje zdrowie i kontrolowaniem ciąży poprzez częstsze wizyty u ginekologa, należy zacząć się zastanawiać nad tym co będzie, kiedy dziecko pojawi się na świecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here