34 tydzień ciąży

0
84
34 tydzień ciąży

Czas oczekiwania na dziecko jest wspaniałym okresem w życiu całej rodziny. Każdy zastanawia się, jak miewa się nowy potomek i z reguły wszyscy są na bieżąco, czytając poradniki na temat ciąży i porodu. Każdy trymestr wiąże się bowiem ze zmianami, które towarzyszą zarówno matce, jak i dziecku. Kobieta przybiera na wadze, często jest rozkojarzona i zdekoncentrowana. Z kolei dziecko, zwłaszcza gdy jest to 34 tydzień ciąży, jest już niemal w pełni rozwinięte. Jest to miesiąc, w którym znacznie przybiera na wadze i jeśli doszłoby do sytuacji, w której poród nastąpiłby szybciej, to jest już w stanie funkcjonować poza łonem matki.

34 tydzień ciąży

34 tydzień ciążyTo doskonała wiadomość dla tych kobiet, które obawiają się skurczów, które w tym okresie nie są im obce. Nie należy się jednak nimi przejmować, bo jest to całkowicie naturalne zjawisko spowodowane tym, że maluch cały czas rośnie i naciska na narządy wewnętrzne. Szykuje się także na opuszczenie brzucha i samodzielne życie. W ósmym miesiącu wiele kobiet skarży się na różne dolegliwości. Z reguły są to spuchnięte kostki u stóp. Ma to związek z gromadzeniem się nadmiaru wody w organizmie i z reguły problem ten znika od razu po porodzie. Co nie zmienia faktu, że może wydawać się dość uciążliwy i męczący. W tym czasie może dochodzić również do bólów kręgosłupa. Zwłaszcza w okolicy lędźwiowej.

Na takie dolegliwości mogą pomóc ciepłe okłady lub delikatny masaż, który przyniesie ulgę na dłuższy czas. Na wszelkiego rodzaju obrzęki są dobre kremy chłodzące, które przynoszą ulgę i usuwają uczucie ciężkości nóg. Poza tym dobrą metodą może okazać się leżenie z nogami, które kładzie się na podwyższeniu. Jest to niemal końcowy etap ciąży, który bardzo szybko mija. Z reguły nie pamięta się go długo, więc nawet te niedogodności trzeba traktować, jako kolejny okres, który przybliża matkę do dziecka. Warto zapoznać się z różnymi poradnikami i ciekawymi czasopismami, jeśli dodatkowa wiedza ma sprawić, że domownicy poczują się pewniej w nowej, nieznanej dla nich sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here