38 tydzień ciąży

0
85
38 tydzień ciąży

Kiedy spodziewamy się dziecka, przygotowujemy dla niego wyprawkę. Kupujemy niezbędne meble (łóżeczko), sprzęty (wanienka, przewijak), pieluszki i ubranka. Skoncentrowane na rzeczach dla maluszka, zapominamy czasami, że same też musimy przygotować swoistą wyprawkę dla siebie – czyli spakować torbę do szpitala. Kiedy ją pakować i co powinno się w niej znaleźć?

38 tydzień ciąży

Torbę najlepiej jest spakować, będąc w ósmym miesiącu ciąży. Choć uważa się, że granicą dla ciąży donoszonej jest 38 tydzień ciąży, to nie możemy wykluczyć, że może zdarzyć się, iż poród rozpocznie się nieco wcześniej. W związku z tym dla własnego komfortu psychicznego lepiej już ok. 34 tygodnia mieć spakowaną torbę – można przecież postawić ją w miejscu, w którym nie będzie nam przeszkadzała i gdzie poczeka na czas, kiedy będzie potrzebna.

Rzeczy, które znajdą się w torbie, najlepiej podzielić na trzy grupy. Pierwsza, to rzeczy dla maluszka. Powinny tam być pierwsze ubranka (zwykle przydadzą się trzy pajacyki, pięć bodziaków, dwie czapeczki, rękawiczki i skarpetki), pieluszki w najmniejszym rozmiarze, pieluszki tetrowe, ręczniczek i kosmetyki do pielęgnacji dziecka.

38 tydzień ciążyRzeczy dla siebie warto podzielić zaś na te, które przydadzą nam się w czasie porodu i te, których będziemy używać potem podczas pobytu w szpitalu. Dzięki temu nie będziemy w trakcie porodu gorączkowo grzebać w rzeczach, szukając tego, co będzie nam akurat potrzebne. Do samego porodu przygotujmy przede wszystkim dokumenty – kartę ciąży, wyniki ostatnich badań i plan porodu. Ponadto koszulę (lub dłuższy t-shirt), ręcznik i kapcie. W niektórych szpitalach możliwe jest zabranie ze sobą np. płyty z ulubioną muzyką, która będzie towarzyszyć nam w trakcie akcji porodowej. Na sam czas pobytu w szpitalu przyda nam się natomiast standardowo koszula i szlafrok, kosmetyki i ręcznik. Poza tym zabierzmy ze sobą podkłady higieniczne do rozłożenia na łóżku, majtki poporodowe i wkładki poporodowe. Pamiętajmy, że odpowiednio wcześnie przygotowana torba pozwoli nam poczuć komfort psychiczny, związany z przygotowaniem do porodu – a chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w przypadku kobiet w ciąży samopoczucie jest niezwykle istotne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here