9 tydzień ciąży

0
617
9 tydzień ciąży

Oczekiwanie na dziecko i czas ciąży to wyjątkowy okres w życiu większości kobiet. Chyba każda z nas z dużymi emocjami podchodzi do myśli, ze nosimy pod sercem maleńkiego człowieka, za którego z chwilą dowiedzenia się o jego istnieniu, bierzemy odpowiedzialność. Są to piękne chwile. Z niecierpliwością zwykle oczekujemy porodu i wspólnych chwil z naszym maluchem, nawet jeśli mamy świadomość, że towarzyszyć nam będą nieprzespane noce i brak czasu na to, co robiłyśmy do tej pory. Dziecko bardzo wiele zmienia w życiu. Można powiedzieć, że stawia nasz oswojony świat na głowie.

Test ciążowy

9 tydzień ciążyZazwyczaj o ciąży dowiadujemy się około 6 tygodnia, spóźnia się okres,więc robimy test ciążowy, który daje pozytywny wynik. Choć może być to ogromnym zaskoczeniem dla kobiet, które się nie spodziewały takiego obrotu spraw, zwykle kończy się dobrze.

9 tydzień ciąży

Niektóre przyszłe mamy analizują internetowy kalendarz ciąży, w którym można wpisać obecny tydzień jej trwania i czytać o tym, jak bardzo rozwinięte jest dziecko, które układy jego organizmu są już w pełni rozwinięte, a które dopiero się wykształtują. To bardzo ekscytujące. 9 tydzień ciąży to czas, kiedy bije już serce, są wykształcone zalążki rączek i nóżek, mimo tego, że z medycznego punktu widzenia czas do 10 tygodnia ciąży to dopiero zarodek, tak naprawdę badanie USG pokazuje, że jest to człowiek i nie maku temu żadnych wątpliwości. jest to czas kiedy trzeba jeszcze na siebie uważać, zwłaszcza, jeśli nasza ciąża jest zagrożona przedwczesnym porodem. Ostrożne musza być kobiety, których szyjka macica skróciła się z powodu rożnych okoliczności, może spowodowały to poprzednie ciąże lub obecna.

Jak zachowywać się podczas ciąży?

Warto pamiętać, że ciąża to czas na to, by myśleć o sobie i nie robić nic wbrew własnemu ciału. Nie trzeba rezygnować z tego, co lubimy. Bez dwóch zdań trzeba jednak wykluczyć to, co jest szkodliwe. To wspaniały czas na rzucenie palenia, ponieważ mocno zwiększa się motywacja i danie sobie rady z tym szkodliwym nałogiem jest możliwe. Poczujemy wtedy wielką satysfakcję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here