Co zobaczyć z dzieckiem w Warszawie?

0
1442
Co zobaczyć z dzieckiem w Warszawie

Warszawa ma również wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą selekcją tych miejsc, które koniecznie warto zobaczyć podczas pobytu z dzieckiem w stolicy!

Centrum Nauki Kopernik

To najbardziej popularne centrum nauki działające w Polsce, które otwarte jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W Centrum Nauki Kopernik na własne oczy można zobaczyć i dotknąć mnóstwo wyjątkowych eksponatów, a także brać udział w licznych eksperymentach wyjaśniających różne zasady naukowe. Przy Centrum znajduje się również Planetarium Niebo Kopernika, a także plac zabaw dla najmłodszych.

Warszawska Starówka

Chociaż maluchy nie zawsze lubią zwiedzanie zabytków, to jednak warszawska Starówka powinna znaleźć się na liście miejsc do zobaczenia. Plac Zamkowy z Pałacem Zamkowym i Kolumną Zygmunta III Wazy, rynek z Syrenką, ale również inne budynki, w tym Pałac Prezydencji i zabytkowe kościoły także zasługują na uwagę.

Muzea w Warszawie

W stolicy na najmłodszych czeka wiele interesujących muzeów – wcale nie nudnych i cichych, ale oferujących także specjalne ekspozycje dla najmłodszych. Pod uwagę warto wziąć w szczególności Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Ewolucji czy Muzeum Sportu i Turystyki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Stadion PGE Narodowy

Doskonały wybór dla małych fanów piłki nożnej i nie tylko. Warto zobaczyć go z zewnątrz, ale również można wejść do środka. Na najmłodszych czeka specjalna trasa do zwiedzania, w trakcie której można zobaczyć między innymi szatnie piłkarzy oraz pograć w piłkę.

Teatry dla dzieci

Rodzice zastanawiający się, co dla dzieci w Warszawie jeszcze wybrać, powinni także zwrócić uwagę na działające w stolicy teatry. Zapraszają one małych widzów już od pierwszego roku życia na spektakle, które opracowane są specjalnie z myślą o nich  www.teatrmalegowidza.pl. Wesołe, kolorowe, rozwijające – to lepszy wybór niż wizyta w kinie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here