Co zrobić by wizyta u dentysty nie była źrodłem stresu?

0
627
stomatolog
fot. Pixabay.com

Dla wielu osób wizyta u stomatologa jest stresującym wydarzeniem i gdy tylko mogą, starają się ich unikać. Jakie są tego konsekwencje, naprawdę nietrudno sobie wyobrazić a zbyt długie zwlekanie prowadzi do coraz większych kłopotów z zębami. Jak więc poradzić sobie ze stresem?

Przeczytaj też:http://www.manukazdrowie.pl/jak-przelamac-lek-przed-dentysta/

 

Nie odkładaj wizyty w nieskończoność

Gdy pojawia się ból zęba, postaraj się umówić na wizytę możliwie jak najwcześniej. Po pierwsze, z czasem stan zęba będzie się pogarszać więc leczenie stanie się bardziej bolesne a po drugie, pojawia się coraz większy stres. Ze względu na to, że mamy czas na zastanawianie się nad samą wizytą, nasz stres się pogłębia. Nie przestajemy o tym myśleć i tworzymy coraz to nowe scenariusze które często są bezpodstawne. Dodatkowo silny stres może zwiększyć odczuwanie bólu w trakcie samego zabiegu

 

Odpręż się przed wizytą

Przed samą wizytą postaraj się zrelaksować zająć sobie czas by uniknąć znudzenia a tym samym wolnego czasu na intensywne myślenie o tym co Cię czeka. Dodatkowo koniecznie wybierz odpowiedniego specjalistę. Sprawdź na przykład gabinet stomatologiczny w Gdyni. Znajdziesz tam stomatologów którzy otoczą Cię fachową opieką i zapomnisz co znaczy stres przed kolejną wizytą u dentysty.

 

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/znajdz-dobrego-fryzjera-na-slasku/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here