Dobry krem nawilżający – czyli jaki?

0
1131
Dobry krem nawilżający – czyli jaki?

Na początek ważna informacja. Kremu nawilżającego powinno się używać już w wieku nastoletnim! Nasz skóra już od najmłodszych lat powinna być odpowiednio nawilżana, tylko takie działanie zapewni odpowiedni wygląd skóry w późniejszych latach.

Na dzień, czy na noc?

To, kiedy nakładać krem jest bardzo istotną kwestią. Tak naprawdę to powinniśmy mieć w swojej kosmetyczce dwa kremy, jeden na dzień, drugi na noc. Na rynku dostępne są również kremy uniwersalne. Jednak w tym przypadku nie osiągniemy takiego nawilżenia jak podczas stosowania dwóch osobnych produktów. Jeden i drugi dobry krem nawilżający powinny pochodzić z tej samej linii, ponieważ wówczas ich działanie będzie kompleksowe.

Dobry krem nawilżający, a typ cery

W tym miejscu warto zaznaczyć, że kremy uniwersalne niestety nie są dla każdego. Zwłaszcza jeżeli posiadamy skórę wrażliwą. Wówczas nie mamy pewności, że dany produkt nas nie uczuli. Inne wymagania będzie miała również cera sucha i tłusta. Bardzo istotne jest to, by właśnie pod kątem typu cery dobierać składniki kremu. Należy również zapamiętać, że skóra tłusta także potrzebuje nawilżenia. Dobre dla niej będą takie, które jednocześnie matują oraz regulują produkcję sebum.

Najważniejsze składniki

Składniki zawarte w kremach dzielimy na emolienty i humektanty. Emolienty mają za zadanie natłuszczać skórę oraz sprawić, by zachowała swoją naturalną wilgotność. Humektanty natomiast wiążą wodę w skórze na stałe, zatrzymując przy okazji wodę pobieraną z otoczenia. Składnikami, które będą sprawdzały się przy cerze suchej oraz mieszanej odwodnionej będą: kwas hialuronowy, elastyna, kolagen, aloes, proteiny jedwabiu. Składnikami, które również można spotkać na etykietach kremów będą: parafina, wazelina, lanolina, silikony, woski, sterole, a także alkohole tłuszczowe. Dobrze będzie jeśli wybrany przez nas krem będzie zawierał wyciągi i ekstrakty z naturalnych składników, na przykład herbat, czy oliwek.

Dobry krem nawilżający

Odpowiedni krem nawilżający będzie przede wszystkim dostosowany do typu i wieku cery. Nie powinno się używać kremów przeznaczonych dla niższej lub wyższej grupy wiekowej ze względu na inne stężenia substancji czynnych. Przed wyborem kremu dobrze przeczytajmy jego etykietę i sprawdźmy, czy są na niej zawarte substancje faktycznie przeznaczone dla naszego typu skóry. Nie musimy za to sugerować się ceną, ważne jest by wybierać te kremy które naprawdę działają. Poczytajmy najpierw o różnych markach, które bazują na naturalnych składnikach. Sprawdźmy również opinię na temat ich produktów. Polecamy, zobacz na tej stronie ważne informacje na temat kosmetyków. Zapoznaj się z nimi i dopiero wtedy ruszaj na zakupy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here