Jak dostarczać witaminy do organizmu?

0
1014
Jak dostarczać witaminy do organizmu?

Witaminy i minerały każdego dnia są z naszego organizmu wydalane. Dlatego też musimy je uzupełniać. Trzeba jednak przyznać, że czasem nie jest to łatwe.

Być może nie mamy czasu na zjedzenie bogatego pod tym względem posiłku. Dziś praktycznie każdy musi pracować, dlatego czasu na wymyślanie różnego rodzaju pożywnych dań, zdecydowanie nie ma zbyt wiele. Co zatem w takiej sytuacji? Jak można sobie pomóc, by w organizmie nie było żadnych braków?

Obecnie dużą popularnością cieszą się świeżo wyciskane soki, które są w stanie uzupełnić nasze zapotrzebowanie na wiele witamin i minerałów. Sok jest pożywny, ale jest również jego określona ilość. Niektóre witaminy występują w owocach i warzywach w tak małej ilości, iż musielibyśmy jeść je kilogramami. Dlatego też sok jest dla nas dużo lepszą opcją.

Do przygotowania najlepszej jakości soku, potrzebne są wyciskarki. Na rynku można spotkać wiele ich modeli i cały czas pojawiają się nowe. Najbardziej popularne, ponieważ dające również najlepszy sok, są wyciskarki wolnoobrotowe. Bardzo ciche, wydobywające z owoców i warzyw wszystko to, co najlepsze. Po wyciśnięciu w nich soku można dokładnie poczuć wyrazisty zapach, smak i aromat danego warzywa czy też owocu. W soku pozostaje po takiej obróbce również największa ilość witamin i minerałów.

Przeciętna wyciskarki do soków również jest w stanie wyprodukować wysokiej jakości sok, choć z nieco mniejszą ilością witamin oraz minerałów. Taka wyciskarka jednak jest dużo tańsza, niż wolnoobrotowa. Obecnie zarówno wyciskarki do owoców, jak i wyciskarki do warzyw, występują osobno. Można jednak również zakupić urządzenie, które będzie służyło powstawaniu soku zarówno z tego, jak i z tego. To oczywiście dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Pomysłów na kompozycje smakowe soków, w internecie można znaleźć naprawdę wiele. Niektóre owoce i warzywa lepiej do siebie pasują, inne nieco mniej. Czasem do takiego soku można dodać sobie również jogurt naturalny czy też kilka świeżych owoców, by podkręcić smak. Taki sok może być dla nas nawet zastępstwem śniadania, ponieważ bardzo często jest niezwykle treściwy. Dobrze jest bez wątpienia spożywać je chociaż od czasu do czasu, by zachować zdrowie i dobrze się czuć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here