Jak powstrzymać nietrzymanie moczu?

0
750
Jak powstrzymać nietrzymanie moczu

Poród to najpiękniejszy i jednocześnie najtrudniejszy moment w życiu kobiety. Na świecie pojawia się długo wyczekiwane maleństwo, ale kobiece ciało jeszcze długo wraca do kondycji sprzed ciąży i nie zawsze się to udaje. Ciąża i poród, zwłaszcza drogami naturalnymi, nie oszczędza kobiecych narządów płciowych. W związku z tym pojawiają się takie dolegliwości, jak rozluźnienie pochwy czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami? Odpowiedzią jest nowoczesny zabieg ginekologii estetycznej za pomocą lasera Mona Lisa Touch – jest szybki, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Doceniają go świeżo upieczone mamy, które po zabiegu od razu mogą wrócić do zajmowania się wymagającym maluchem.

Nietrzymanie moczu – przyczyny

Nietrzymanie moczu to niekontrolowane częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza. Schorzenie to zdarza się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet w różnym wieku. Zdecydowanie częściej z nietrzymaniem moczu zmagają się kobiety. Zagrożenie wystąpieniem nietrzymania moczu rośnie wraz liczbą ciąż i porodów. Ryzyko nietrzymania moczu wzrasta też wraz z wiekiem. Bardzo często zmagają się z nim kobiety po menopauzie. Czasem nietrzymanie moczu może być spowodowane chorobami układu nerwowego, które powodują brak kontroli nad odruchem opróżniania pęcherza. Dużo częściej jednak przyczyną nietrzymania moczu są zaburzenia w obrębie dróg moczowych i narządów płciowych. Występowaniu nietrzymania moczu sprzyjają również:

  • nadwaga i otyłość,
  • menopauza,
  • przewlekłe zaparcia,
  • operacje ginekologiczne (np. usunięcie macicy).

Wiele kobiet ukrywa to wstydliwe schorzenie i zwleka ze zgłoszeniem się z nim do lekarza. Niesłusznie, ponieważ lekceważenie tego problemu może przyczynić się do rozwoju innych dolegliwości takich, jak infekcje intymne. Poza tym nietrzymanie moczu jest niezwykle niekomfortowe. Nowoczesne metody leczenia mogą nietrzymanie moczu znacznie zredukować lub nawet całkowicie wyleczyć.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie laserem

Wybór sposobu leczenia nietrzymania moczu zależy głównie od przyczyny i nasilenia objawów. Wysiłkowe nietrzymanie moczu, które najczęściej występuje w przypadku kobiet, można leczyć za pomocą nowoczesnej metody laserowej. W leczeniu nietrzymania moczu bezkonkurencyjny jest laser Mona Lisa Touch, za pomocą którego lekarze z katowickiego i krakowskiego Centrum DER-MED z powodzeniem wykonują zabiegi ginekologii estetycznej, w tym również leczenie nietrzymania moczu.

Laseroterapia wykonywana w celu redukcji nietrzymania moczu jest zabiegiem prostym i bezbolesnym, nie wymaga nawet znieczulenia. W związku z tym zabieg laserem Mona Lisa Touch nie wyłącza kobiety z codziennego funkcjonowania – zawodowego czy rodzinnego. Dzięki temu, że zabieg laserem Mona Lisa Touch trwa stosunkowo krótko, pacjentka może zaplanować go pomiędzy codziennymi zajęciami – to ważne, zwłaszcza w przypadku świeżo upieczonych mam, które bardzo często decydują się na tę terapię.

Jak przebiega zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu? Laser Mona Lisa Touch wyposażony został w specjalną głowicę ze skanerem, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie tego zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, a problem nietrzymania moczu znika lub ulega znacznemu ograniczeniu. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że już po około 7-10 dniach można wrócić do współżycia.

Więcej na temat leczenia nietrzymania moczu laserem dowiesz się ze strony krakowskiego Centrum DER-MED.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here