Jak szybko i skutecznie zwalczyć kamień na zębach?

0
1164
Jak szybko i skutecznie zwalczyć kamień na zębach?

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, ale nie wszyscy wiemy, jak prawidłowo o niego zadbać. Na drodze do ideału pojawia się wiele przeszkód, takich jak na przykład nieestetyczny kamień na zębach. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, jak skutecznie się go pozbyć.

Skąd wiemy, że mamy do czynienia z kamieniem na zębach?

Nawet jeżeli świetnie dbamy o codzienną higienę jamy ustnej, może to nie wystarczyć, aby uchronić się przed wieloma komplikacjami związanymi ze zdrowiem zębów. Często zdarza się, że dopiero dentysta zwraca nam uwagę na problem, o którym wcale nie mieliśmy pojęcia. W jaki sposób zwiększyć swoją codzienną czujność? Wystarczą regularne kontrole stanu zębów. Jeżeli zauważymy u siebie żółty lub nawet lekko brązowawy nalot, odkładający się nie tylko na koronach, a również przy szyjkach, najprawdopodobniej mamy do czynienia właśnie ze zjawiskiem, jakim jest kamień na zębach. Niekiedy może pojawić się on także przy samych korzeniach, a nawet poniżej linii dziąseł, co z pewnością nie umknie naszej uwadze. Warto mieć świadomość, ze zignorowanie tego problemu może prowadzić do poważnych chorób dziąseł i przyzębia – dlatego w żadnym przypadku nie go nie bagatelizujmy! Najczęściej konieczne będzie poddanie się zabiegowi usunięcia kamienia nazębnego.

Kamień na zębach – jak go usunąć?

Przede wszystkim warto mu zapobiegać, na przykład ograniczając spożywanie kawy i herbaty, porządnie szczotkując zęby (koniecznie wybierając pastę z atestem), regularnie używając nici dentystycznej i nie zapominając o regularnych wizytach u stomatologa. To absolutne podstawy, bez których nie uda nam się pożegnać z problemem. Kamień na zębach usuniemy natomiast dzięki zabiegowi skalingu, który może zostać przeprowadzony jedynie w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. W tym celu, w zależności od wybranej technologii, mogą zostać wykorzystane różne narzędzia. Rozróżniamy coraz rzadziej stosowane metody mechaniczne oraz mniej inwazyjne techniki ultradźwiękowe. Dzięki wykorzystaniu zjawiska kawitacji, zabieg jest całkowicie bezbolesny i znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta. Innym sposobem na usunięcie kamienia nazębnego może być także wykorzystanie lasera – to kolejny bezbolesny i wysoce precyzyjny sposób na piękny uśmiech. Dodatkowym etapem, wspomagającym efekty uzyskane dzięki skalingowi, jest piaskowanie. Dzięki niemu dokładnie oczyszczane są przestrzenie międzyzębowe, co na dłuższy czas chroni jamę ustną przed zaistnieniem problemów z kamieniem na zębach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here