Kosmetyki i ich dobór

0
441

Dobór kosmetyków jest bardzo ważny, ponieważ głównie od tego zależy jak będzie wyglądać nasza cera. Odpowiednie kosmetyki, które będą dobrze dobrane do typu skóry nie powinny powodować podrażnień oraz zaczerwienień. Niestety niektóre produkty mogą nas uczulać, dlatego dobrym pomysłem jest wykonanie próby uczuleniowej, która powinna być przeprowadzona na małym obszarze skóry. W ten sposób można uniknąć stanów zapalnych, które potrafią sprawić naprawdę duże problemy.

Obecnie na rynku istnieje nieskończona ilość preparatów, które mają na celu nawilżenie skóry twarzy. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie typu cery, ponieważ na tej podstawie możemy dobrać właściwe produkty. Świetnie sprawdzają się również naturalne metody oczyszczania powierzchni skórnej. Dobrym pomysłem jest peeling wykonany przy użyciu ziarenek kawy.

Demakijaż powinien być przeprowadzony bardzo delikatnie, ponieważ niewłaściwe działanie może doprowadzić nawet do powstania stanów zapalnych. Idealnie sprawdzają się płyny dwufazowe oraz pianki, które można kupić w każdej drogerii kosmetycznej. Należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację okolic oczu, ponieważ te rejony są szczególnie wrażliwe. Peeling enzymatyczny powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Po wykonaniu takiego peelingu warto nałożyć na skórę twarzy maseczkę nawilżającą, która dodatkowo ją odżywi.

W sezonie letnim świetnie sprawdzają się kremy posiadające wysoki filtr UV, które chronią naszą skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Warto pamiętać także o regularnym myciu twarzy przynajmniej dwa razy dziennie. W tym celu należy wyposażyć się w żel do mycia twarzy, który doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia. Stosowanie zwykłego mydła może podrażnić skórę i sprawić, że będzie bardzo łatwo pękać. Dlatego mycie twarzy jest równie ważne co stosowanie właściwych kosmetyków i warto o tym pamiętać. Należy unikać produktów zawierających wazelinę.

Więcej: http://art-visage.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here