Laserowe usuwanie blizn, laserem frakcyjnym

0
1191

Blizny odnoszą się do większości spośród nas. Formują się po niegłębokich uszkodzeniach i giną bez zostawienia po sobie pamiątki. Ale są też na dodatek takie, które przeganiają nam sen z powiek, stwarzając dylematy psychiczne, a choćby i zdrowotne.

Na początku wypada omówić szczegółowo z jakimi wersjami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich rodzaj wyodrębniamy trzy wersje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, nazywane w inny sposób hipertroficznymi. Ich początki na ogół określone jest przeciągającym się biegiem gojenia innymi słowy w wyniku infekcji. Blizny takiego rodzaju są czerwone, pogrubiałe, wychodzą więcej niż poziom skóry, choć utrzymujące się w liniach rany. Wraz z mijaniem czasu potrafi dojść do ich powolnego wygaszania. Drugim wariantem blizn są keloidy, to znaczy bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które powstają z tkanki łącznej włóknistej. W odmianie do blizn przerostowych, omawianych powyżej, rozchodzą się poza teren rany głównej. Zwłaszcza ważną właściwością takiego typu blizn jest zjawisko, iż nie podlegają nieszczęśliwie samorzutnej redukcji wraz z lecącym czasem. Keloidy na ogół posiadają chaotyczny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich powstawanie związane jest z specyficznymi warunkami do zbyt przesadnie generowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim wariantem blizn są blizny atroficzne, nazywane zanikowymi. Przytoczone blizny cechują się w większości wypadków okrągłym kształtem. Jako że, że leżą pod poziomu skóry, charakterem przypominają miejscowe zagłębienie. Tworzą się w większości wypadków w wyniku skutku trądziku albo odbytej ospy wietrznej. Do gromady blizn zanikowych wliczane są w dodatku rozstępy.

Powstawanie się blizn jest zwykłym biegiem gojenia się skóry po licznego typu uszkodzeniach przerywających ciągłość traknki. Uszkodzona skóra wymieniana jest tkanką łączną, a pokazane zrastanie się urazu zachodzi na zakresie 4 cykli. Faza 1 jest stopniem zapalnym, jaki posiada genezę w chwili gojenia. W cyklu od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się z większym natężeniem przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest naturalnym opatrunkiem i zabezpiecza ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Konsekwencją fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają docierać naczynia krwionośne, utrzymuje się to blisko siedmiu dni. W trzeciej fazie otwiera się pora gojenia. Produkowany kolagen wykonuję rolę wspierania wytwarzanej blizny. Występuje stabilność pomiędzy ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Zwłaszcza ważne jest ażeby pamiętać o cyklicznym myciu rany i dezynfekcji, gdyż postępowania te ograniczają niebezpieczeństwo pozostawania blizn. Ostatnią fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to długookresowy etap, który jest w stanie trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.

Na kompleksowy wygląd blizny ma działanie masa bodzców. Zwłaszcza istotne są wersje urazu, innymi słowy wychwycenie czy tworzyły się  z przyczyny zranienia, oparzenia, ewentualnie cięcia chirurgicznego. Na ostateczny wygląd zewnętrzny blizny ma wpływ oprócz tego zjawisko w jakim obszarze na ciele się znajduje oraz specyficzne cechy organizmu, do których zaliczamy predyspozycja do bliznowacenia. różne blizny w czasie swojej świeżości cechują się różowym kolorem, ponadto wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym wypadku niestety nie wracają do pierwotnego koloru cery. podyktowane jest to niedostatkiem pigmentu w tkankach blizny. Ponadto blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Powinniśmy niezapominać, że kluczowy postać blizny łączy się w znaczym stopniu od naszej sumiennośći w jej pielęgnacji. oprócz wykorzystywania kremów i maści przeciwwskazane jest zdzieranie strupków, które wybudowane są w okresie czasu gojenia się rany. Strupki w cyklu gojenia same odlatują, a ich zdzieranie potrafi sprowadzić do niepożdanej infekcji oraz pomnożenia się blizny. Po zabiegach w bliskości brzucha lub cesarskim cięciu powinno się zabiegać o zachowanie wagi. Przesadny powiększenie tkanki tłuszczowej sprawi rozciągniecie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, o ile rana jest umieszczona na strefach zagrożonych zwiększonym naciskiem (np. na kolanie, łokciu) powinno się zredukować zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do rozszarpania się blizny. Przez przynajmniej rok blizna powinna być zabezpieczana przed promieniami słonecznymi. niedobór osłony kremami z filtrem lub okrywania blizny garderobą potrafi sprowadzić do przerostów, towarzyszyć może nieznośne swędzenie, ból i pieczenie. Blizna wyciągana na promieniowanie słoneczne jest w stanie właśnie stać się dużo ciemniejsza co tylko ją wyeksponuje.

Blizny jako szczególny proces gojenia się ran są w stanie dopowiedzieć się do wyczuwania bólu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. wielokrotnie świadczone są techniki plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są mimo to bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą niebezpieczeństwo powikłań, ale nie są koniecznością i najlepszym sposobem na wyzbycie się tych nieeleganckich zmian.

Lublinie laser frakcyjny do usuwania blizn posiada gabinet medyczny Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090. Laser Emerge TM pochodzi z kręgu laserów frakcyjnych. Dostosowany jest do zabiegów wypłycających zmarszczki, a także jakichkolwiek zmian skórnych wzbudzonych biegiem starzenia. zmniejsza poszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmienność tekstury cery, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga rekukować blizny. wskutek niemu możliwe jest wyzbycie się nieeleganckich blizn bez obowiązku odwiedzić u chirurga. Rozważa się go więc za kapitalną alternatywę dla różnych procedór pokonywania zmiany skórne. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w polu procedury ogranicza się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Wbrew to nie jest obowiązkowa rezygnacja z przeciętnych obowiązków i aktywności. pomimo tego laser na blizny Emerge TM jest całkowicie wypróbowany dla organizmu pacjenta i nie sprawia niepożądanych powikłań. wywołuje światła laserowe, które nie dotyczą całej powierzchni tkanki poddawanej serii zabiegów, a jedynie pewną jej część w formie punktów. Jego złożoność i elastyczność ułatwia ujędrnienie i napięcie skóry, przez odbudowę oraz wytwarzanie przez fibroblasty świeżych włókien kolagenowych i elastynowych. wskazane jest naznaczyć, że laser ten jest zaprojektowany do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, samoistny jej okres jest znacząco krótki. Jest to jedno z wyjątkowo zaufanych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niepożdanej blizny jest zależna od jej powierzchni. Pierwsze następstwa można spostrzec już kolejnego dnia, a pełne następstwa dostaje się nawet po 3 miesiącach, po okresie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here