Lekarz stomatolog – do którego powinniśmy się wybrać?

0
1196
Lekarz stomatolog – do którego powinniśmy się wybrać?

Wizyty w gabinetach stomatologicznych nie ominą nikogo kto chce zadbać o zdrowe zęby. Swojego dentystę powinny mieć zarówno dzieci jak i dorośli. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że na wybór odpowiedniego lekarza wpływa również jego specjalizacja.

Lekarz stomatolog o specjalizacji…

Decyzję o wyborze swojego dentysty opiera się na kilku czynnikach. Zazwyczaj na samym początku bierze się pod uwagę cennik usług. Tutaj niestety bardzo łatwo wpaść w pułapkę, ponieważ tańszy nie będzie znaczył lepszy. Dobry sprzęt, nowoczesne metody leczenia, a także dobre jakościowo materiały potrzebne przy leczeniu swoje kosztują. Zapłacić należy również na znieczulenie, które znacznie umila wizytę na fotelu dentystycznym. Następnie wiele osób bierze pod uwagę kolejne czynniki jakimi będą lokalizacja i renoma jaką posiada dany stomatolog. Tak naprawdę powinno się na samym początku brać pod uwagę tak renomę jak i specjalizację danego lekarza. Do dyspozycji są: pedodonta leczący dziecięce ząbki, endodonta zajmujący się zaawansowaną próchnicą i leczeniem kanałowym, periodonta dobrze znający się na problemach dziąseł, ortodonta eliminujący wady zgryzu, a także protetyk tworzący protezy. Dobrze jest zwracać na to uwagę, by nie narażać się na odsyłanie do innego gabinetu w celu kontynuacji leczenia.

Stomatolog, a wyposażenie gabinetu

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego ma bardzo istotne znaczenie na przebieg leczenia, a także jego komfort. Pacjenci przed wyborem swojego lekarza powinni zapoznać się z jego miejscem pracy, a także dopytać o nowoczesne, mniej inwazyjne i znacznie mniej bolesne metody leczenia. Właśnie takie zapewnia dobry sprzęt medyczny, który powinien być zachowany w nienagannej kondycji. Sterylność gabinetu to podstawa, na którą nie można przymykać oka. Zwrócić uwagę należy również na strój, w który jest sam stomatolog. Powinien on każdorazowo zmieniać maseczkę ochronną, a także rękawiczki. Jeśli ktoś ma problem ze stale rozmawiającym przez telefon lekarzem, który przez to zaniedbuje pacjenta siedzącego na fotelu to powinien szukać specjalisty korzystającego z usług recepcjonistki. To z nią będzie można ustalić dogodny termin kolejnej wizyty, a także skontaktować się, gdy posiadany trzeba zamienić na inny. Takie rozwiązania stosuje między innymi stomatolog toruń http://www.zdrowy-usmiech.eu/. Dzięki temu stomatolog nie musi przerywać zabiegu, by sprawdzić terminarz. Zdecydowanie łatwiej jest się również do takiego osoby dodzwonić.  To kolejny aspekt przemawiający za nowoczesnością, która bardzo dobrze sprawdza się u stomatologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here