Medycyna estetyczna – poznaj skuteczne zabiegi odmładzające

0
1046
Medycyna estetyczna - poznaj skuteczne zabiegi odmładzające

Współczesna medycyna oferuje wiele zabiegów poprawiających wygląd. Każdy z nich działa na skórę w inny sposób i sprawdza się w innych sytuacjach. Z jakich usług możesz więc skorzystać, by znów wyglądać młodo?

Botoks

Słysząc hasło „medycyna estetyczna”, wiele osób od razu ma na myśli botoks. Jest to toksyna botulinowa, która powoduje rozluźnienie mięśni poprzez blokadę połączeń nerwowo-mięśniowych. Dzięki uniemożliwieniu kurczenia się mięśni otrzymujemy efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Dlatego też botoks stosuje się do redukcji zmarszczek na czole, kurzych łapek, czy lwich zmarszczek pomiędzy brwiami. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia i polega na wstrzyknięciu w wybrane miejsce tej substancji. Jest także bardzo trwały, gdyż efekt potrafi utrzymać się nawet do czterech miesięcy.

Mezoterapia

Innym zabiegiem wygładzającym i ujędrniającym skórę jest mezoterapia. Polega ona na wykonaniu serii mikronakłuć, które umożliwią przeniknięcie preparatu do wprost do skóry właściwej. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny, a skóra ponownie zaczyna wytwarzać odpowiednie ilości kolagenu. Gabinety kosmetyczne oferują liczne warianty mezoterapii. Wśród najpopularniejszych jest mikroigłowa, do której używa się dermorollerów. Jeśli ktoś boi się igieł, może skorzystać z mezoterapii laserowej.

Kwas hialuronowy

Gabinety kosmetyczne, by przywrócić skórze jędrność i gładkość, proponują także uzupełnienie w organizmie substancji odpowiadających za te właśnie właściwości. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, co prowadzi do jej wiotczenia i pojawiania się zmarszczek. Wypełniacze na bazie kwasu wstrzyknięte w odpowiednie miejsce pomagają odbudować skórę i przywracają jej dawną sprężystość. Substancję tę stosuje się także do podnoszenia kącików ust, powiększania ust, czy wygładzenia zmarszczek.

Medycyna estetyczna i karboksyterapia

Karboksyterapia to kolejny zabieg, który poprawi stan naszej skóry. W przeciwieństwie do wcześniejszych opisanych tu terapii, może być ona stosowana praktycznie na całym ciele. Medycyna estetyczna nie ogranicza się bowiem wyłącznie do twarzy, szyi, czy dekoltu. Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Podczas zabiegu dochodzi do gwałtownego dotlenienia skóry. Następuje jej wyraźne uniesienie, co prowadzi z kolei do pobudzenia produkcji nowych naczyń krwionośnych. W ten sposób tlen jest lepiej rozprowadzany w organizmie, a skóra wyraźnie odmłodzona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here