Na czym polega przedłużanie rzęs?

0
1136

Przedłużanie rzęs to zabieg, któremu chętnie poddają się kobiety w rożnym wieku. Ma on ułatwić życie i podkreślić głębie oczu. Na czym polega taki zabieg?

Dlaczego przedłużamy rzęsy?

To proste. Poprawiamy w ten sposób swój wygląd. Zagęszczenie i wydłużenie naturalnych rzęs to efekt, którego nie uzyskamy za pomocą jakiegokolwiek kosmetyku. W salonie kosmetycznym nie będzie zaś z tym żadnego problemu, w dodatku efekt będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej. Samodzielnie przyklejane rzęsy musimy zdjąć zazwyczaj już po dniu noszenia. Profesjonalne przedłużenie utrzyma się nawet do czterech tygodni. Co więcej, jest ono na tyle trwałe, by wytrzymać intensywny wysiłek, pocenie się, kąpiel, saunę, a nawet malowanie i demakijaż. Cudowne, prawda? Dlatego właśnie tak chętnie korzystają z niego kobiety uprawiające sport, a także te, które chcą zaoszczędzić czas w trakcie porannej toalety.

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Zabieg ten to żmudna praca, polegająca na doklejaniu włosków jeden po drugim do naturalnych rzęs. Wykonać może go tylko wykwalifikowany pracownik salonu kosmetycznego. Musi on zachować szczególną ostrożność w trakcie całego zabiegu. Operowanie metalowymi narzędziami, klejem i włoskami w tak delikatnym miejscu, jakim jest powieka, wymaga ogromnej precyzji. Każdy doklejany włosek jest umieszczany milimetr przed nasadą naturalnych rzęs. Rozwiązanie to ma zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień. Przedłużanie rzęs to zabieg, z którego mogą skorzystać osoby niemające stanów zapalnych oczu, zapaleń wirusowych, jaskry, czy zaćmy. Usługa nie jest wskazana także osobom, które nie mają własnych rzęs, a także nie są cierpliwe. Przedłużanie trwa bowiem około dwóch godzin, w czasie których trzeba leżeć w bezruchu.

Przedłużanie rzęs – metody

Istnieje kilka metod przedłużania rzęs. Zależą one od ilości doczepianych włosków. Najbardziej naturalna i jednocześnie najtańsza jest metoda 1:1. Polega ona na tym, że do jednej naturalnej rzęsy doczepia się jedną syntetyczną. Jeśli chcemy pogrubić nasze rzęsy i sprawić, by były bardziej wyraziste, powinniśmy wybrać sposób 2:1. Zasada jest analogiczna – do jednej rzęsy doklejamy dwa włoski. Salony oferują też wielokrotności opisywanych metod. 3:1 daje najbardziej spektakularny efekt, kolejne są także imponujące, jednak mało naturalne. Zobacz tutaj, jak wygląda przedłużanie rzęs w jednym z salonów kosmetycznych. Różnić mogą się chociażby materiałem, z którego są wykonane rzęsy. Najczęstsze są syntetyczne, wykonane z włókien poliestrowych lub naturalne, z włosia norki syberyjskiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here