Nadal brakuje ortopedów dziecięcych

0
864
szpital ortopedyczny warszawa

Polscy lekarze są uznawani za jednych z najlepszych ekspertów, jeśli pod uwagę weźmiemy cały rynek medyczny Europy. To dlatego też tak ogromna liczba wykwalifikowanych specjalistów opuszcza nasz kraj i wyjeżdża poza granice, by móc rozwijać swoje zawodowe skrzydła, a przede wszystkim o wiele lepiej zarabiać. Efekt jest taki, że polskie szpitale borykają się od wielu lat z problemem braku właściwej liczby personelu medycznego. Najgorsza sytuacja jest niestety, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko konkretne specjalizacje, ale właśnie lekarzy o najlepszej wiedzy, umiejętnościach oraz doświadczeniu.

Jednym z przykładów, w którym zauważa się znaczne braki, jest specjalizacja ortopedyczna. Ortopedów brakuje niemalże w całym kraju, ale największe zapotrzebowanie widoczne jest w szpitalach dziecięcych. Oczywiście, nie ma jeszcze sytuacji kryzysowej, a każdy mały pacjent otrzymuje niezbędną pomoc w razie potrzeby. Wiadomo jednak, że ta mogłaby być udzielana szybciej, sprawniej i przy zastosowaniu o wiele bardziej innowacyjnych metod.

Braki zarówno w personelu, jak i nowoczesnych metodach leczenia dysfunkcji ortopedycznych różnego rodzaju nie dotyczą jedynie placówek prywatnych. Wystarczy wpisać hasło typu „szpital ortopedyczny warszawa„, by sprawdzić, które tego rodzaju obiekty oferują pomoc na najwyższym poziomie.

Musimy brać też pod uwagę, że ortopedia jest niezwykle drogim w utrzymaniu działem. Zakup innowacyjnego sprzętu diagnostycznego czy też wykonywanie operacji z zastosowaniem nieinwazyjnych metod, dzięki którym pacjent wraca do pełnej sprawności, to roczne koszty w zakresie milionów złotych. Nie wszystkie placówki państwowe na to stać, a sami ortopedzi chcą się rozwijać. Wiele z nich nie widzi swojej przyszłości w Polsce. Wszystko dlatego, że na całym świecie ortopedia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycznych, a Polska niestety pozostaje pod tym względem jeszcze daleko w tyle. Obiektów medycznych, w których rzeczywiście można liczyć na najlepszą pomoc, jest tylko kilka. Z reguły są to prywatne szpitale ortopedyczne, których główna oferta kierowana jest do sportowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here