Pomysły na pożywne śniadania dla karmiącej mamy

0
1245
Pomysły na pożywne śniadania dla karmiącej mamy

Młode mamy, które zdecydowały się karmić piersią wiedzą, jakie to wspaniałe uczucie, kiedy tylko zdołają się dotrzeć ze swoim niemowlakiem. Pierwsze tygodnie mogą się okazać trudne, jednakże ich przetrwanie sprawia wiele satysfakcji, a więź, jaka się wytworzy, zapoczątkuje piękną życiową przygodę.

Młode mamy, które zdecydowały się karmić piersią wiedzą, jakie to wspaniałe uczucie, kiedy tylko zdołają się dotrzeć ze swoim niemowlakiem. Pierwsze tygodnie mogą się okazać trudne, jednakże ich przetrwanie sprawia wiele satysfakcji, a więź, jaka się wytworzy, zapoczątkuje piękną życiową przygodę. W okresie karmienia bardzo ważne jest, co przyjmuje mama, ponieważ od tego w dużej mierze zależy jakość oferowanego dziecku pokarmu. Wszelkiego rodzaju płatki ekologiczne mogą się okazać strzałem w dziesiątkę, a decyzja o przejściu na śniadania z kaszy to wielki krok naprzód.

Przede wszystkim pożywność

Każda mama wie, że pierwsze tygodnie z niemowlakiem mogą się okazać nie tylko trudne w organizacji, ale również niesamowicie męczące. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy możemy sobie pozwolić na sen, podczas gdy nasz maluch również śpi. Niestety, jeśli posiadamy drugiego malucha, może się okazać, że to nie będzie po prostu możliwe, a brak snu stanie się czymś zupełnie normalnym. W takim momencie idealnym rozwiązaniem może się okazać pożywne, energetyczne śniadanie, które pozwoli na świetne rozpoczęcie dnia. Warto przygotować sobie składniki na kilka dni, aby rano była to przyjemność, a nie przykry obowiązek i kolejna rzecz do odhaczenia. Jeżeli zdecydujemy się na owsiankę i kaszę jaglaną, to szybko poczujemy, jak dobry był to pomysł. Jeśli jednak nie zawsze będziemy mieć na to odpowiednią ilość czasu, to możemy przejść na płatki jaglane BIO, które robi się znacznie szybciej, niż kaszą jaglaną, albo na płatki owsiane błyskawiczne, które charakteryzują się dokładnie tym samym, co płatki ekologiczne. Warto korzystać z nowinek, które są w stanie ułatwić nam życie.

Kasz jako podstawa śniadania znacznie ułatwi nam wejście w kolejny dzień. Jeżeli dodamy do niej odpowiednie dodatki w rozsądnej ilości, to może się okazać, że nie będziemy głodni przez dobrych kilka godzin, a to w przypadku mamy karmiącej naprawdę ogromna przyjemność. Do kasz i płatków wszelkiego typu warto przygotować sobie jogurty naturalne, mleko, różnego rodzaju orzechy i owoce – zarówno w wersji suszonej, jak i świeżej. Jeśli przygotujemy składniki dzień wcześniej, to rano stworzenie dla siebie śniadania będzie już tylko kwestią zagotowania się wody w czajniku na herbatę.

Płatki ekologiczne w diecie

Decydując się na płatki błyskawiczne z różnych zbóż, jeszcze bardziej ułatwiamy sobie życie. Warto wiedzieć, że tego rodzaju podstawa śniadania to ogromna dawka pozytywnego nastroju, który utrzyma się nam aż do obiadu. Drugie śniadanie jest ważne, ale to pierwsze to naprawdę podstawa naszego dnia. Idealnym śniadaniem będzie więc kasza lub płatki przygotowane na ciepło, garstka ulubionych orzechów, dwa rodzaje owoców suszonych i jeden rodzaj świeżych. Taki przepis może nam zastąpić dosłownie każde śniadanie. Przykładem może być szybka owsianka: do głębokiego talerza wrzucamy orzechy i owoce. Na to wsypujemy kilka łyżek płatków owsianych błyskawicznych i gotujemy wodę. Zalewamy całość wrzątkiem tak, aby przykryło płatki i odstawiamy na kilka minut. Po tym czasie zyskujemy ciepłe, pożywne śniadanie, które nie tylko będzie pożywne, ale również niesamowicie smaczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here