Pourazowa rekonstrukcja nosa

0
2510
Pourazowa rekonstrukcja nosa

Dzięki chirurgii plastycznej możemy poprawić te elementy naszego ciała i twarzy, z których nie jesteśmy zadowoleni. W wielu wypadkach chirurgia plastyczna przychodzi jednak z pomocą osobom, które doznały różnego rodzaju urazów, na przykład na skutek wypadku.

Korekcja nosa po urazie

Operacja plastyczna nosa warszawa jest jednym spośród często wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Nos jest bowiem najbardziej rzucającym się w oczy elementem twarzy, dlatego też wiele osób ma kompleksy na jego punkcie. Jednym ze szczególnych przypadków jest pourazowa rekonstrukcja nosa. Mechaniczny uraz nosa może powstać na przykład na skutek wypadku komunikacyjnego lub pobicia. W efekcie dojść może do trwałej zmiany kształtu nosa, który oszpeci naszą twarz. Korekcja nosa po urazie jest więc rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią wyglądu swojego nosa po urazie. Chirurg plastyk w takich wypadkach dokonać musi rekonstrukcji i odbudowy szkieletu nosa. W zabiegach tego typu najczęściej wykorzystuje się chrząstki pochodzące z uszu czy żeber.

Co warto wiedzieć o korekcji nosa?

Przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej konieczna jest konsultacja z chirurgiem-plastykiem, który przeprowadzać będzie zabieg. W wywiadzie lekarz będzie pytał między innymi o dotychczasowe leczenie, a także o choroby przewlekłe, przyjmowane leki czy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Przed zabiegiem należy wykonać także morfologię krwi, oznaczenie elektrolitów we krwi. Wymagane będzie także zaświadczenie z oznaczeniem grupy krwi. Przed każdą korekcją nosa u pacjenta wykonywana jest tomografia komputerowa głowy. Sam zabieg pourazowej rekonstrukcji nosa wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, zaś czas trwania operacji to od dwóch do czterech godzin. Zabiegi w obrębie nosa zwykle wykonywane są w chłodniejszych okresach roku, na przykład jesienią. Skraca to czas rekonwalescencji po zabiegu i ułatwia gojenie się rany pozabiegowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here