Prawo jazdy a badania

0
1256

Żyjemy w czasach, kiedy podróżowanie jest dla nas czymś bez czego ciężko sobie wyobrazić życie codzienne. Skąd to wynika? Musimy podróżować codziennie do pracy, szkoły, czy na studia. Jesteśmy w ciągłym ruchu co wymaga od nas tego, byśmy mogli się przemieszczać. Przemieszczanie się jedynie za pomocą własnych nóg byłoby uciążliwe i często niemożliwym byłoby dotarcie do celu, komunikacja miejska choć jest pomocna, to przy podróżach w których zależy nam na czasie może być bardzo problematyczna. Te aspekty decydują o tym, że coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby zacząć kurs na prawo jazdy i zacząć poruszać się własnym samochodem.

Badania lekarskie na prawo jazdy

Zanim rozpoczniemy kurs na prawo jazdy musimy obowiązkowo przejść badania lekarskie, które pokażą, czy nie istnieją powody dla których kierować samochodem nie możemy.

Gdzie możemy zrobić takie badania na terenie Warszawy?

Idealnym miejscem w stolicy, gdziem możemy wykonać badania lekarskie na prawo jazdy będzie punkt, który znajdziemy pod adresem https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/

Kryteria jakie musimy spełniać, aby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy kategorii B.

Podstawowym kryterium jest odpowiedni wiek. W zależności od kategorii prawa jazdy jakie chcemy zrobić, wiek minimalny jest różny.

W przypadku prawa jazdy kat. A1, B1 lub T kandydat na kierowcę musi mieć skończone 16 lat, natomiast w przypadku kat. C, CE, D1 i D1E, wymagany wiek to 21 lat.

Osoby chcące starać się o najpopularniejszą kategorię prawa jazdy B mogą rozpocząć szkolenie w szkole jazdy na trzy miesiące przed ukończeniem 18 urodzin. Wtedy można zapisać się na kurs prawa, za pisemną zgodą rodziców. Przystąpić do egzaminu państwowego można na miesiąc przed ukończeniem 18 urodzin, a odebrać dokument dopiero urodzinach.

Wszystko gotowe?

Jeśli pomyślnie przeszliśmy badanie na prawo jazdy i spełniamy wszelkie kryteria jeśli chodzi o wiek, to nic nie stoi nam na przeszkodzie tego, abyśmy mogli rozpocząć kurs na prawo jazdy i mogli zacząć cieszyć się z jazdy samochodem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here