Skuteczna i pewna dezynfekcja

0
745

Wszechstronne i skuteczne preparaty dezynfekcyjne, zapewniające ochronę przed czynnikami mogącymi stanowić zagrożenie – m.in. w: gabinecie zabiegowym, w salonie kosmetycznym, podologicznym, w salonie tatuażu i innych tego typu miejscach – to podstawa w działalności, której przedmiotem są wszelkiego rodzaju usługi medyczne i kosmetyczne. W kwestii dezynfekcji nie może być mowy o żadnych kompromisach, dlatego niezbędne jest regularne korzystanie ze środków najwyższej jakości, wyspecjalizowanych w zabezpieczeniu różnych powierzchni, urządzeń i przyrządów.

Preparaty do dezynfekcji małych powierzchni

Procedury dezynfekcyjne są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od przedmiotu dezynfekcji – wymagają jej zarówno duże powierzchnie, jak np. podłogi, jak i powierzchnie niewielkie – np. meble, czy sprzęt i inne wyposażenie – medyczne oraz kosmetyczne.

Kolejnym czynnikiem determinującym podjęcie określonych zabiegów dezynfekcyjnych (i z użyciem odpowiednich preparatów) jest charakter potencjalnego zagrożenia – wywołanego np. przez szczepy bakterii, wirusy, grzyby, prątki itp.

W zależności od tego, jakie zagrożenie może wystąpić – konieczne jest stosowanie środków, które w sposób optymalny je wyeliminują, dlatego w użyciu są zarówno preparaty alkoholowe, jak i bezalkoholowe, środki na bazie chloru, i preparaty bezchlorowe, alkoholowe z dodatkiem glutaraldehydu, czy też środki na bazie aktywnego chloru.

Szerokie spektrum specjalistycznych preparatów do dezynfekcji różnych powierzchni oferuje internetowy sklep z zaopatrzeniem medycznym Emedical24.pl.

Znaleźć tu można preparaty w różnej formule – może to być np. płyn do dezynfekcji, koncentrat, aktywna piana, żel albo tabletki lub proszek. 

Kompleksowa dezynfekcja niewielkich powierzchni

Dezynfekcję przeprowadza się różnymi metodami – w zależności od tego, jakich miejsc tego rodzaju zabiegi mają dotyczyć. Inne środki i inna technika będzie skuteczna i optymalna np. na powierzchniach niewielkich i prostych, innymi sposobami należy przeprowadzić dezynfekcję sprzętu medycznego lub kosmetycznego, szafek, półek, miejsc, które są trudno dostępne itp.

Sklep Emedical24.pl oferuje środki w różnych formach i w różnych pojemnościach – niewielkie spraye, ale również duże pojemniki płynów dezynfekcyjnych – o pojemności 5 l. 

Dezynfekcję przeprowadza się także różnymi metodami, a dzięki odpowiednio dostosowanym do nich preparatom, są to procedury zapewniające świadczenie usług w warunkach bezpieczeństwa higienicznego – zarówno dla pacjentów, klientów, jak i personelu zakładów medycznych oraz kosmetycznych.

Ewa-Medical oferuje np. środki do czyszczenia powierzchni, do mycia narzędzi, do dezynfekcji manualnej, do dezynfekcji powierzchni wyrobów medycznych, do dezynfekcji powierzchni metodą przecierania na mokro, do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i inne.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się także tzw. zestawy startowe, czyli komplety różnych środków – do dezynfekcji powierzchni, rąk oraz narzędzi. 

To doskonały sposób na skompletowanie zaopatrzenia, szczególnie na początku prowadzenia działalności – np. salonu kosmetycznego, podologicznego i innych – świadczących usługi kosmetyczne, medyczne, a także np. weterynaryjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here