Suplementy z apteki wspomagające apetyt

0
1196
Suplementy z apteki wspomagające apetyt

Brak apetytu to poważny problem, którego przyczyna może mieć nie tylko podłoże zdrowotne, ale również środowiskowe lub psychiczne (za brak apetytu odpowiedzialna może być nawet depresja). Występuje on nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Kiedy pojawia się zaburzenie łaknienia warto wypróbować środki dostępne w aptece. Często mają one skład, który pozwala na ich przyjmowanie również przez małych pacjentów i osoby w podeszłym wieku. Za sprawą suplementów możliwa jest poprawa odporności (ponieważ dzięki nim rozwój pasożytów w organizmie zostaje utrudniony), ustabilizowanie trawienia i usprawnienie pracy jelit. Poprawie ulega również komfort psychiczny chorego. Wśród środków dostępnych w aptekach odnajdziemy całą gamę tych, które mają pomagać na problemy z łaknieniem i wspomagać apetyt. Do wyboru mamy już tabletki, syropy, krople, płyny, a nawet różnego rodzaju mieszanki o ziołowym charakterze. Jeżeli więc problem z apetytem występuje również u Ciebie lub Twoich bliskich, nie czekaj. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak mu przeciwdziałać i w jakie suplementy warto się zaopatrzyć.

Kiedy sięgnąć po suplementy wspomagające apetyt?

Z suplementami, jak ze wszystkim, nie należy przesadzać. Jeżeli więc raz zdarzy Ci się nie mieć ochoty na zjedzenie posiłku to nie musi to od razu oznaczać problemów z apetytem. Tym bardziej nie należy panikować, kiedy jedzenia odmawia czasami dziecko. Maluchy są bardziej wymagające, dlatego przyczyną niechęci do jedzenia może okazać się mało urozmaicony bądź często powtarzający się, a więc nudny już posiłek. Kiedy więc sięgnąć po suplementy? Najlepiej wtedy, kiedy zauważysz, że brak apetytu u Ciebie bądź malucha nie stanowi pojedynczej sytuacji, a zdarza się coraz częściej. Na taką reakcję organizmu należy zareagować. Jednak zanim zaopatrzysz się w suplementy, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. To oni najlepiej doradzą Ci, na jakie środki powinieneś się zdecydować i czy aby na pewno ich przyjmowanie jest konieczne. Czasami może się, bowiem, zdarzyć, że powodem braku apetytu nie są problemy z łaknieniem, ale rozwijająca się w organizmie choroba. I to z nią należy walczyć w pierwszej kolejności. Nie jest w końcu tajemnicą, że kiedy jesteśmy chorzy, apetyt z reguły nam nie dopisuje. Jeżeli więc nie jesteś pewien, co powoduje Twoje problemy z apetytem, udaj się do lekarza, a w razie potrzeby wykonaj niezbędne badania.

Jakie suplementy wspomagające apetyt wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele suplementów, których celem jest wspomaganie apetytu tak i u dorosłych, jak i u dzieci. Jednak na który z nich się zdecydować? Jak już zostało wspomniane, przed rozpoczęciem suplementacji warto zasięgnąć porady lekarskiej lub farmaceutycznej. Wtedy możemy mieć pewność, że produkt został dobrany właściwie i spełni swój cel. Często zalecane są preparaty ziołowe, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i nie wywołują niechcianych skutków ubocznych. Zioła wpływają korzystnie na układ trawienny, ponieważ pobudzają wydzielanie enzymów trawiennych, a to z kolei skutkuje wzrostem apetytu. W aptekach znajdziesz wiele gotowych preparatów, w których składzie znajduje się najczęściej kilka ziół. Aby zadziałały, jak należy, konieczne jest przyjmowanie ich odpowiednio wcześniej. Najczęściej zalecane jest zażycie suplementu na około pół godziny przed planowanym posiłkiem. Wtedy środek ma szansę zacząć działać, a apetyt na jedzenie w porę powinien się pojawić. Jeżeli więc masz problemy z apetytem, to udaj się do apteki i poproś o dobranie dla Ciebie właściwego suplementu.

A co dla dzieci na brak apetytu?

W śród suplementów diety wspomagających apetyt znajduje się szereg takich, które kierowane są właśnie dla dzieci. Dlaczego? Bo najczęściej to właśnie one zmagają się z problemami z łaknieniem. Niejednokrotnie trudno jest też przekonać najmłodszych do jedzenia nowych, nieznanych im jeszcze produktów, tym bardziej kiedy nie pachną lub nie wyglądają zachęcająco. Dlatego z pomocą przychodzą właśnie suplementy. Są one tworzone tak, aby dziecku łatwiej było je przyjąć. W aptece znajdziesz więc zarówno takie w formie tabletek, jak i różnego rodzaju płyny czy suplementy w proszku. Najczęściej mają one przyciągający uwagę kolor i zapach. Dlatego też dzieci chętnie je przyjmują. Wybieraj więc preparaty o zapachu i smaku, który preferuje Twoja pociecha. Z całą pewnością w szerokiej aptecznej ofercie nie trudno znaleźć będzie smaczny syrop o bananowym czy malinowym smaku.

Witaminy na apetyt

Powodem problemów z łaknieniem często może okazać się również niedobór witamin – zwłaszcza tych z grupy B, ale również witaminy A oraz cynku. Aby wyeliminować ten problem konieczne jest uzupełnienie diety o składniki, które pozwolą zwalczyć występujące braki. W naszym codziennym jadłospisie powinny więc występować przede wszystkim produkty mleczne, takie jak na przykład kefiry, mleko oraz różne jogurty o ulubionych smakach. Poza nimi należy wzbogacić dietę o pieczywo pełnoziarniste, drożdże, orzechy, mięso, ryby i rośliny strączkowe, jak na przykład soja. Warto również sięgać po owoce morza. One również stanowią nieocenione źródło potrzebnych organizmowi witamin. Jeżeli zaś mowa o suplementach diety, to na aptecznych półkach odnajdziemy szereg takich, które pomogą nam w walce z witaminowymi niedoborami. Często w przystępnych cenach możemy zakupić nie tylko pojedyncze witaminy, ale również kompleks witamin, na przykład z grupy B. Takie suplementy to niejednokrotnie naprawdę niewielki wydatek, a naszemu organizmowi mogą przynieść spore korzyści. Oczywiście nie oznacza to, że od teraz powinieneś jeść je garściami. Bo co za dużo, to niezdrowo. Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie suplementów, powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Warto także przeprowadzić odpowiednie badania i na ich podstawie potwierdzić albo wykluczyć niedobór witamin w organizmie, ponieważ nie każdy brak apetytu oznacza, że brakuje nam witamin. Przyczyn może być wiele. Dlatego konsultacje ze specjalistą na pewno nie zaszkodzą nawet wtedy, kiedy chcemy zaopatrzyć się w produkty sprzedawane bez recepty.

Więcej dowiesz się tutaj: https://medikapoland.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here