Torty na każdą okazję

0
3137
Torty na każdą okazję

Prawie każda rodzinna (i nie tylko) uroczystość nie obędzie się bez tortu. Torty piecze się na różne okazje. Mogą to być urodziny, ślub, I komunia, jubileusz czy rocznica i wiele innych. Przygotowanie tortu to zazwyczaj pracochłonne i wymagające precyzji zajęcie. Dlatego większość ludzi częściej po prostu zamawia torty niż piecze je samodzielnie.

Torty na zamówienie to pozycja dostępna w większości cukierni. Część z nich ma stały „repertuar”, z którego klient może wybrać ten tort, który najbardziej odpowiada jego gustom. Zazwyczaj nie jest jednak problemem by klient sam określił wymagania co do smaku tortu, np. masy, biszkoptu i dekoracji. Te ostatnie, poza, rzecz jasna, smakiem są najważniejszym elementem udanego tortu. Obecnie na torcie może się znaleźć dosłownie wszystko.

Wśród najmłodszych popularnym motywem są oczywiście postacie z bajek, ale oryginalnym pomysłem może być umieszczenie na torcie zdjęcia solenizanta lub nowożeńców. Taki oto foto tort można uzyskać poprzez wydruk zdjęcia na papierze opłatkowym i umieszczenie go na torcie. Jest to wspaniała alternatywa dla tortów wykonywanych na bazie kremów i bitej śmietany, a także do tych w kształcie otwartej księgi. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeżeli chodzi o dekorację tortu to musimy dokonać wyboru czy oprawa naszego tortu ma być z masy cukrowej, marcepanu lub po prostu z kremu. Wiele osób nie przepada za marcepanem, ponieważ masa ta jest dosyć ciężka. Dlatego warto zwrócić na to uwagę. Kolejną sprawą jest wybór kremu. Jak wiadomo mogą być one przeróżne – owocowe, orzechowe, czekoladowe, z bitej śmietany lub te z alkoholem. Jeżeli chodzi o kremy na bazie alkoholu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to kto taki tort będzie konsumował, ponieważ oczywistym jest, że nie nadają się one dla dzieci.

Następną ważną rzeczą przy wyborze tortu są oczywiście ceny i gabaryty. Te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane. Cena tortu w dużej mierze zależy bowiem od jego rozmiarów. Przy wyborze rozmiaru tortu musimy wziąć pod uwagę liczbę gości. Kawałków musi starczyć dla każdego. Zwykle cukiernie podają w przybliżeniu ilość kawałków tortu w danym rozmiarze, a same torty są przygotowywane w taki sposób żeby widoczna była ich podziałka i tak aby łatwiej się je kroiło.

Ceny tortów zależą w głównej mierze od cukierni, ale też od sposobu wykonania. Oczywistą rzeczą jest, że skomplikowany tort weselny dla kilkudziesięciu lub setek ludzi będzie na pewno kosztownym wydatkiem. Dodatkowo jeżeli jest on wykonywany przez wysokiej klasy cukiernika cena wzrasta jeszcze bardziej. Natomiast ceny standardowych tortów okolicznościowych na kilka bądź kilkanaście osób to koszt od 50 do 100 złotych.
Piękny i smaczny tort to ważny element każdej uroczystości. Należy jednak pamiętać, że to ludzie, z którymi świętujemy, ich bliskość i obecność jest w takim wypadku ważniejsza od łakoci. Smak nawet najskromniejszego tortu może być tym najwspanialszym, jeżeli konsumuje się go w gronie najbliższych, których kochamy i szanujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here