Uniwersalne zasady pielęgnacji skóry

0
644
Uniwersalne zasady pielęgnacji skóry

Wszelkie stylizacje codziennie zaprzątają nam głowę. Czy buty pasują do spodni? Czy fryzura nie poszerza twarzy? Czy można założyć trampki do spódnicy? Wreszcie, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Dylematom nie ma końca, a recepty na nie- żadnej. Czy rzeczywiście cera jest na tyle wymagająca, że nie da się znaleźć konkretnej odpowiedzi?

Po pierwsze, skóra jest różna. Każdy ma inną, o innych wymaganiach i „zachciankach”. To, jak powinniśmy o nią dbać zależy głównie od obserwacji i reakcji na dane substancje. Oczywiście, przydatne są wszelkie informacje podpowiadające, jaki typ cery mamy. Jeśli jednak szukamy uniwersalnych metod (które sprawdzą się tylko częściowo), warto stosować się do ogólnie przyjętych zasad, które nikomu jeszcze nie zaszkodziły, za to wyrobiły zdrowe nawyki:

– codziennie myć twarz żelem oczyszczającym,
– dokładnie zmywać makijaż płynem do demakijażu (nie spać z nieoczyszczoną skórą!),
– regularnie stosować peelingi, by usunąć martwy naskórek (dla skóry wrażliwej idealny będzie peeling enzymatyczny, który nie zdziera naskórka),
– od czasu do stosować maseczki odżywcze,
– dostosować dobór kosmetyków do typu cery (do cery tłustej używać kremów matujących, a do suchej- nawilżających itd.),
– nie wyciskać niedoskonałości (używać specjalnych maści np. cynkowej lub ichtiolowej i uzbroić się w cierpliwość),
– jeśli problem jest dokuczliwy, nie wahać się skorzystać z pomocy dermatologa.

Trzeba to przyznać, skóra to wymagający narząd człowieka. To ona sygnalizuje wszelkie problemy organizmu, więc warto być uważnym na jej znaki. Często „odzywa się” do nas, alarmując o złej diecie czy niewystarczającej regeneracji. Zwykle nie buntuje się bez powodu, dlatego tak ważne jest, by utrzymywać ją w jak najlepszym stanie. Jeśli nie do końca wiemy, w jaki sposób poradzić sobie z wyborem odpowiednich preparatów dla niej, pomocne mogą okazać się rady konsultantów. Niejedna drogeria internetowa z kosmetykami dysponuje czatami, na których można liczyć na wsparcie w tej kwestii.

Zerknij też na: https://modaija.pl/bielenda-fresh-juice-poznaj-oczyszczajaca-sile-owocow-i-zachwycaj-promienna-cera/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here