Wyciskarki do soków czy sokowirówki?

0
826
Wyciskarki do soków czy sokowirówki?

Świeże soki z warzyw, owoców i ziół to samo zdrowie. W dodatku są one pyszne i pozwalają na korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw natury. Aby przygotowywać sobie doskonałe soki należy wyposażyć kuchnię w odpowiedni sprzęt.

Zanim ruszymy do sklepu na zakupy warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze trzeba zastanowić się z jakich składników będziemy wyciskać sok. Jeśli stawiamy na cytrusy to najszybciej wyciśniemy je z pomocą dedykowanej wyciskarki dla cytrusów. Jeśli zaś chcemy robić soki z dodatkiem ziół czy z liści szpinaku, pietruszki, z liści pokrzywy etc. to najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem wyciskarki wolnoobrotowe. Wyciskarki poradzą sobie także z drobnymi owocami jagodowymi. Istotna jest też decyzja czy preferujemy soki mętne, z miąższem i drobinkami owoców oraz warzyw, czy sok wodnisty i klarowny. Ten pierwszy przygotujemy używając wyciskarki do soków, drugi – stosując sokowirówkę. 

Użytkowanie

Ważnym aspektem przy wyborze sprzętu do przygotowywania soków, jest wygoda i czas. Wyciskarki do owoców i warzyw przygotowują sok wolniej, ale jest on zdrowszy, ponieważ nie utlenia się, nie nagrzewa i nie traci wielu składników odżywczych. Z pomocą sokowirówki przygotujemy sok dużo szybciej. Ważną kwestią jest przy tym czyszczenie urządzenia. Sokowirówka przygotuje szybko sok, ale do czyszczenia jest najtrudniejsza. Najłatwiej poradzimy sobie z myciem wyciskarki wolnoobrotowej jednoślimakowej. Z kolei dwuślimakowa wyciskarka będzie trochę trudniejsza do wyczyszczenia.

Cena

Najtańsze są proste wyciskarki do cytrusów, zaraz za nimi stoją sokowirówki. Na drugim biegunie znajdują się wyciskarki do soków. Są one dużo droższe, ale zdaniem użytkowników warte swojej ceny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają maksymalnie wykorzystać owoce i warzywa, zostawiając suchą pulpę, a do tego przygotowują bardzo wartościowy w składniki odżywcze sok. Nie zmieniają też smaku napoju. Zakup wyciskarki to spory wydatek, ale z drugiej strony spełniają one oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W dodatku zmaganie się z urządzeniem kiepskiej jakości, mało wydajnym, nieporęcznym i trudnym do utrzymania w czystości, zniechęci nas do przygotowywania cennych dla zdrowia soków. Dlatego w tym wypadku warto stawiać na jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here