Szampon pogrubiający włosy – czym kierować się przy wyborze odpowiedniego dla siebie kosmetyku? 

0
1079
włosy

Jak możemy zauważyć na sklepowych półkach, aż roi się od różnego rodzaju szamponów do włosów. Znajdziemy tam te przeznaczone do włosów przetłuszczających się czy suchych, ale również szampony, które nadają objętość czy eliminują rozdwojone końcówki. Żeby jednak kosmetyk mógł działać tak jak trzeba, musi odpowiadać naszym potrzebom. No właśnie, ale jak wybrać odpowiedni szampon dla siebie? Załóżmy, że nasze włosy są cienkie i chcemy nadać im więcej objętości. W takim przypadku powinniśmy stawić na szampon pogrubiający. Czy jednak taka wiedza wystarczy? Czym kierować się przy wyborze szamponu pogrubiającego do włosów? Przekonajmy się!

Dlaczego dobór szamponu jest tak ważny?

Mycie włosów jest to podstawowa czynność pielęgnacyjna. Robimy to po to, aby usunąć z nich kurz, łój, pozostałości kosmetyków do stylizacji, ale również po to, aby poprawić swój wygląd zewnętrzny. Mycie sprawia, że włosy oraz skóra głowy mogą łatwiej wchłonąć składniki odżywcze. Ważne jest jednak, aby dopasować kosmetyk do mycia włosów do ich rodzaju. Jest to istotne, gdyż używając nieodpowiedniego szamponu, możemy je osłabić, pozbawić sprężystości, sprawić, że będą szybciej się przetłuszczać, a w niektórych przypadkach nawet wypadać.

Problem z objętością – jak sobie z nim poradzić?

Problem z włosami cienkimi, które pozbawione są objętości i blasku dotyka najczęściej kobiety dojrzałe. Z wiekiem włosy tracą swoją sprężystość, stają się coraz, a także coraz gorzej jest z ich układaniem. Taki problem może dotyczyć też młodych kobiet, a szczególnie tych z problemami hormonalnymi. Nie ma ma się jednak czym przejmować. Jest na to rada! Zdrowe i piękne i pełne blasku włosy, które swoją objętością onieśmielają  jest to marzenie, które, jak się okazuje jest proste do spełnienia. Jedyne czego potrzebują nasze włosy to odpowiedni szampon pogrubiający, który będzie w stanie spełnić nasze największe oczekiwania. Jak jednak wybrać taki produkt dla siebie?

Czym kierować się przy wyborze szamponu pogrubiającego?

Oczywiście nasza uwaga powinna być skupiona przede wszystkim na składzie. Dobry szampon to taki, który pozbawiony jest podrażniających siarczanów oraz sztucznych składników. Najlepszy szampon do włosów, które potrzebują objętości będzie oparty na lekkiej, nieobciążającej formule. Najlepiej wybierać produkt, który opiera się na ekstraktach roślinnych. Wpływa to korzystnie nie tylko na nasze włosy, ale również skórę głowy. W składzie kosmetyku dobrze jest znaleźć składniki takie jak: żeń-szeń, olej z nasion jojoba czy białko lnu.

Uwagę powinniśmy zwrócić również na zalety wynikające ze stosowania produktu. Szampon pogrubiający włosy oprócz nadania im objętości powinien: 

  • zapobiegać łamliwości włosów,
  • odżywiać włosy i skórę głowy,
  • być bezpieczny dla włosów po koloryzacji,
  • zmniejszać puszenie się włosów,
  • wygładzać i nadać naturalnego połysku włosom,
  • chronić przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here