39 tydzień ciąży

0
994
39 tydzień ciąży

Zostać mamą. O tym marzy każda z nas, kiedy to już doczekamy momentu zapłodnienia i okazuje się, że faktycznie jesteśmy w ciąży, zaczynają się lęki. Każda kobieta w tym okresie pragnie, by szybko to przeleciało i by maleństwo urodziło się zdrowe.
Kiedy to nadchodzi ten wyczekiwany przez nas 39 tydzień ciąży i nasz maluch już garnie się do wyjścia, my chodzimy jak na szpilkach. Nie możemy znaleźć sobie miejsca, tysiąc razy sprawdzamy, czy wszystko mamy już gotowe. Czy niczego nie brakuje nam w wyprawce dla dziecka.

Szykujemy torbę do szpitala

Pamiętajcie, by zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, resztę wyrazie potrzeby dowiezie partner. Po co dźwigać ciężkie, wielkie walizki. Warto zajrzeć na stronę szpitala, w którym chcemy rodzić, tam zawsze znajduje się informacja dotycząca tego co może nam się przydać.

39 tydzień ciąży

39 tydzień ciążyW 39 tygodniu ciąży nasz maluszek jest już całkowicie rozwinięty i tak jak my nie może doczekać się przyjścia na świat. Czujemy już bardzo intensywne kopnięcia. Jeśli chodzi o przemieszczanie to jest już zapewne ułożony w pozycji do wyjścia. Tak, by przy mocnym parciu wystawić już główkę na zewnątrz. Dla mamy jest to bardzo ważny tydzień ciąży, gdyż powoli może odetchnąć z ulgą, że przetrwała ten ciężki dla niej moment. I pozostaje już tylko czekać na rozwiązanie.

W 39 tygodniu ciąży bardzo ważne staje się wsparcie ze strony partnera, gdyż to właśnie wtedy wahania nastrojów u ciężarnej kobiety bardzo się nasilają. Niektóre kobiety są po prostu nie do zniesienia w tym okresie. Okrągły brzuch jest już tak bardzo ciążący, że ciężarna ledwie się porusza. Każdy ruch jest dla niej problemem, niemożliwym zawiązać sobie butów. Nawet zwykły prysznic, choć daje wielką ulgę, może sprawiać trud. I tu również świetnie sprawdzi się pomoc kogoś bliskiego. W tym momencie tatuś dziecka ma wielkie pole do popisu. Już teraz zaczyna się jego rola i już teraz powinien być gotowy na wszystko. Bo najtrudniejszy moment dopiero nadejdzie wtedy, gdy na świat przyjdzie jego upragniony maluszek.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here