Dlaczego opakowanie kosmetyczne jest tak ważne?

0
139
Dlaczego opakowanie kosmetyczne jest tak ważne

Producenci kosmetyków kładą zwykle szczególny nacisk na skład oferowanych przez siebie produktów. Niestety, znacznie mniej osób skupia się właściwościach opakowania, w którym dany produkt jest zamknięty. Dlaczego jest ono tak ważne i jaką rolę odgrywa w codziennym życiu?

Opakowanie jako nośnik reklamy i źródło informacji

Opakowanie kosmetyku ma zachęcać do jego zakupu i użycia. Jego kształt i kolor powinny budzić pozytywne skojarzenia. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się m.in. błyszczące, plastikowe opakowania. Do ich produkcji używa się najczęściej tworzyw sztucznych, które są łatwe do pozyskania w toku procesu recyklingu. Odpowiednio zaprojektowane butelki z PET to także źródło informacji dla klienta. Dotyczą one składu produktu, jego zastosowania, a także sposobu i optymalnej pory stosowania i aplikacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając opakowanie kosmetyczne?

Kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę, to właściwości fizykochemiczne opakowania. Jego skład powinien zostać dostosowany do rodzaju przechowywanego produktu. Niektóre tworzywa sztuczne wchodzą w reakcje chemiczne z kosmetykiem, co zwiększa ryzyko wystąpienia alergii lub innych chorób skórnych. W tym przypadku wysokim poziomem jakości wyróżniają się butelki PET. Charakteryzują się one dużą gęstością, a co za tym idzie – neutralnością względem składu przechowywanego w nich produktu.

Wybierając właściwe opakowanie kosmetyczne, warto też zwrócić uwagę na:

  • sposób aplikacji produktu i jego dokładność,
  • obecność podziałki, która ułatwi zmierzenie pozostałej ilości kosmetyku,
  • możliwość napełnienia opakowania innym kosmetykiem,
  • odizolowanie zawartości opakowania od powietrza atmosferycznego,
  • bezpieczeństwo i higienę stosowania.

Jaką butelkę PET wybrać?

Butelki PET to sprawdzone i bezpieczne opakowania na kosmetyki. Pojemniki posiadające grubsze ścianki pokryte ciemnym barwnikiem doskonale sprawdzą się do przechowywania środków wrażliwych na działanie światła słonecznego. Z kolei opakowania przezroczyste będą odpowiednie dla preparatów odpornych na promieniowanie UV. Transparentne butelki z PET łatwiej przedstawią prawdziwy kolor preparatu. Warto też zwrócić uwagę na butelki ze specjalnym aplikatorem. Dzięki nim wybrany produkt można dozować w niewielkich i precyzyjnie podanych ilościach.

Reasumując, butelka PET i HDPE jest jednym z najlepszych rodzajów opakowań kosmetycznych. Użyte do jej produkcji tworzywo jest bezpieczne, neutralne i zapewnia skuteczne (i bezpieczne) odizolowanie produktu od otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here