Domowe maseczki na wągry

0
1491
Domowe maseczki na wągry

Mianem wągrów, inaczej nazywanych również zaskórnikami, nazywamy czarne punkciki na twarzy, które powstają na skutej nadmiernej produkcji łoju. W połączeniu z martwymi komórkami naskórka oraz zanieczyszczeniami na twarzy stanowią źródło utrapienia dla wielu osób – nie tylko ludzi młodych, wchodzących w okres dojrzewania. Choć na rynku spotkamy wiele preparatów przeznaczonych do ich usuwania, warto skorzystać z domowej maseczki na wągry. Jej wykonanie nie będzie ani kłopotliwe, ani czasochłonne.

Kolejność czynności

Usunięcie martwego rogowego naskórka uruchomi procesy odblokowujące ujścia mieszków. Dlatego w codziennych czynnościach nie możemy zapominać o zabiegach oczyszczających. Zanim zatem sięgniemy po maseczkę na wągry, co najmniej dwa razy w tygodniu należy stosować złuszczający peeling, a na koniec nałożyć tonik o właściwościach łagodzących podrażnioną skórę oraz krem o działaniu antybakteryjnym. Regularne stosowanie tych czynności okaże się gwarantem posiadania nieskazitelnej cery. A przecież właśnie o to chodzi…

Kilka przepisów na domowe maseczki na wągry

Jedną z chętniej stosowanych jest maseczka o właściwościach ściągających, do wykonania której potrzeba tylko dwóch składników: kurzego białka i dwóch łyżeczek soku z cytryny. Uprzednio ubite na sztywno białko łączymy z cytrusem i nakładamy na twarz. Trzymamy do momentu, aż całkowicie wyschnie. Na koniec dokładnie zmywamy.

O ile pierwsza maseczka na wągry może wyglądać mało apetycznie i zachęcająco, o tyle druga – z dodatkiem miodu – z pewnością znajdzie szersze grono zwolenniczek. Do jej przygotowania dodatkowo używamy oleju i mąki, która wraz ze wspomnianym wcześniej miodem mieszamy w proporcjach, która zapewni konsystencję łatwą do nałożenia. Po aplikacji na twarz czekamy około 10 minut. Po upływie tego czasu delikatnie zmywamy i przepłukujemy twarz zimną wodą.

To jednak nie koniec domowych papek, które pozwolą zwalczyć zaskórniki. Kolejna propozycja obejmuje zastosowanie siemienia lnianego. Dwie łyżki zioła zalewamy wrzątkiem i czekamy aż przestygnie. Nakładamy na twarz i po upływie 20 minut zmywamy.

Kolejny specyfik, niezwykle polecamy w walce z wągrami to węgiel aktywny. Szeroko wykorzystywany i ceniony, głównie z racji niskiej ceny, prostoty wykonania oraz uzyskania wymiernych korzyści. Tego typu maseczki na wągry wykonamy po uprzednim zakupieniu w aptece węgla aktywnego (może być w formie kapsułek, jak i tabletek). Proszek mieszamy z łyżką jogurtu, glinką z dodatkiem hydrolatu lub zwykłą wodą dobierając w taki sposób proporcje, aby uzyskać gęstą, nie spływającą z twarzy konsystencję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here