Jak profesjonalnie nałożyć podkład na skórę?

0
1051
podkład
fot. pexels.com

Nawet najlepszy podkład może nie prezentować się dobrze na naszej twarzy, jeśli nie nałożymy go w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak profesjonalnie zaaplikować fluid, aby prezentował się na skórze idealnie!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-nakladac-podklad/

3 metody nakładania podkładu

Wyróżnić można 3 główne techniki aplikowania fluidu. Każda z nich daje inny efekt, co jest zależne nie tylko od samej metody, ale również od rodzaju podkładu i jakości narzędzia.

  1. Jednym ze sposobów na nałożenie podkładu jest wykorzystanie palców. Podkład zaaplikowany i wklepany w ten sposób prezentuje się estetycznie i jest to najszybszy sposób na jego nałożenie. Aplikację palcami zaleca się na start, jeśli ktoś wcześniej nie aplikował fluidu innymi narzędziami i nie umie nimi operować. Warto jednak mieć na uwadze, że aplikacja palcami nie daje aż tak dużej trwałości podkładu.
  2. Innym sposobem, jest wykorzystanie specjalnego pędzla, którym można rozprowadzić i wklepać podkład po skórze. Istotne jest, aby był to bardzo dobry pędzel, warto wykorzystać pędzel większy do aplikacji na policzki, szyję czoło oraz mniejszy, bardziej precyzyjny do nakładania fluidu wokół oczu i nosa. Pędzel może być prosty w użyciu, jednak efekt w ten sposób nałożonego podkładu dla wielu nie jest zadowalający, ponieważ pędzel często pozostawia nierówną powierzchnię skóry, widoczną w postaci odkształceń.
  3. Trzecia metoda nakładania podkładu umożliwia uzyskanie najbardziej profesjonalnego i długotrwałego efektu. Mowa tutaj o zastosowaniu specjalnej gąbeczki, którą przed użyciem należy zmoczyć, aby była wilgotna. Dzięki niej, podkład można wklepać bardzo dokładnie i sprawić, że efekt będzie najbardziej trwały i naturalny nawet przy większej ilości fluidu.

Zanim nałożysz podkład

Aplikacja fluidu to tak naprawdę efekt końcowy. Przed nim należy dobrze nawilżyć skórę, a niektórzy zalecają zaaplikowanie bazy pod makijaż. Należy dbać również o regularne nawilżanie twarzy maseczkami i złuszczanie naskórka, aby podkład mógł idealnie korelować ze skórą. W przeciwnym razie nawet zastosowanie najlepszej techniki, narzędzi i podkładu może okazać się niewystarczające i makijaż nie będzie wyglądał tak dobrze, jakby mógł gdybyśmy zadbały o pielęgnację skóry.

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/podstawowe-informacje-o-hashimoto/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here