Jaka zabawka edukacyjna dla 2 i 3-latka? Podpowiadamy

0
1297
Jaka zabawka edukacyjna dla 2 i 3-latka

Poszukujesz prezentu dla malucha, który nie tylko sprawi mu wiele radości, ale także w jakiś sposób wesprze jego rozwój? To właśnie dwie cechy, które charakteryzują zabawki edukacyjne dla dzieci! Koniecznie sprawdź nasze zestawienie najciekawszych modeli dla dwu- i trzylatków.

Zabawka edukacyjna dla 2-latka – jaką wybrać? Polecane modele

Drugi do życia to wiek, w którym dziecko staje się wyjątkowo świadome siebie i tego, co je otacza. Tym samym staje się bardzo ciekawe świata; chętnie próbuje nowych rzeczy i chce jak najwięcej wiedzieć. To więc idealny moment, by zabawę połączyć z dalszym rozwojem – zwłaszcza że zabawki edukacyjne dla 2-latka są już znacznie bardziej angażujące niż te dla młodszych dzieci. Dzięki temu potrafią wciągnąć malucha na długi czas, poszerzając jego zdolności manualne, zakres słownictwa czy po prostu rozwijając wyobraźnię. Szczególnie warte uwagi na tym etapie rozwoju są:

W zestawie znajduje się pięć kredek – każda z innym wyrazem twarzy oraz o innej barwie; i tak zielona jest zadowolona a czerwona zdenerwowana. Choć żadna z nich nie rysuje, to może zapewnić twojemu maluchowi długie godziny zabawy! Ich zadaniem jest oswojenie dzieci z różnymi emocjami i nauka ich nazywania – oraz okazywania. Kredki, po naciśnięciu ich przez malucha, wygrywają dobrane do swojej miny piosenki, w których opowiadają o kolorach i emocjach. Dodatkowym atutem jest nauka kolorów i pierwszych cyfr.

Starsze rodzeństwo twojego malucha chętnie spędza wolny czas przed grą na konsoli? A może sami rodzice są często widziani z padem w ręce? Jeśli tak, to dwulatek z całą pewnością pokocha Wesoły Padzik Malucha. To zabawka, która pozwoli mu wziąć pozorny udział w atrakcji starszych członków rodziny, a przy tym będzie aktywnie uczył się liczb, literek, kolorów i kształtów.

Zabawka edukacyjna dla 3-latka – jaka się sprawdzi? 2 wciągające propozycje

Trzy latka to bardzo pracowity okres w życiu każdego malucha! Potrafi już kopać, rzucać i skutecznie łapać piłkę, a nawet jeździć na trójkołowym rowerku. Nic więc dziwnego, że w stu procentach wykorzystuje swoje umiejętności i wszędzie go pełno! Co więcej, dzięki umiejętności składania zdań złożonych z kilku słów połączonej z ogromną ciekawością świata, maluch stale zadaje rodzicom nowe pytania. Zabawki edukacyjne są więc szczególnie ważne dla 3-latka – mogą odpowiadać na dużą część jego potencjalnych pytań, ucząc nowych słów czy podstaw liczenia i tworzenia pierwszych wspaniałych budowli. Z pewnością ucieszy się z takich zabawek, jak:

Zabawka, która niewątpliwie wprawi malucha w ruch. Dziecko może poruszać się na tym uśmiechniętym jeździku przy pomocy siły własnych nóg, tym samym stymulując mięśnie i rozwijając swoją motorykę dużą. Co więcej, maluch przy okazji uczy się… sprzątać! W zestawie z samochodzikiem dziecko dostaje 25 kolorowych klocków ukrytych pod siedziskiem. Po zabawie nimi wystarczy, że maluch najedzie na rozrzucone elementy, a krokodyl „pożre” je z powrotem do swojego wnętrza. Dodatkowym atutem jest możliwość przyczepiania klocków do poszczególnych części jeździka, a tym samym tworzenia swoich pierwszych budowli z jego wykorzystaniem.

Idealna opcja dla małego artysty! Mikrofon to doskonały sposób na rozwój muzycznych zainteresowań twojego dziecka. Umożliwia mu nagrywanie swoich piosenek (i podkładanie pod nie efektów dźwiękowych, w tym podkładów perkusyjnych) oraz wspólne śpiewanie ze Szczeniaczkiem Uczniaczkiem. Przy okazji dba o rozwój dziecka: proste teksty proponowane przez Szczeniaczka uczą malucha alfabetu, liczenia od 1 do 20, trudniejszych kolorów, części ciała oraz przeciwieństw. To doskonały sposób na rozwój artystyczny i umysłowy!

Na rynku dostępnych jest dziś naprawdę wiele fantastycznych zabawek edukacyjnych dla dzieci. Sprawdź, jak szeroka jest ich oferta i wybierz model idealny dla twojego malucha!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here