Rajstopy przeciwżylakowe

3
1516
Rajstopy przeciwżylakowe

Bardzo wiele kobiet w naszym kraju boryka się z problemem żylaków na nogach. Problem ten dotyka kobiety w różnym wieku, co niestety jest bardzo niepokojącym odzewem. Żylaki to przede wszystkim poszerzanie się żył powierzchownych, którym towarzyszy wydłużenie i charakterystyczne poskręcanie. Występowanie tego rodzaju anomalii na naszym ciele, to efekt mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych. Wszystko to przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych co umożliwia zaleganiu się większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie się naczynia. W Polsce istnieje klika sposobów radzenia sobie z tym problemem, między innymi rajstopy przeciwżylakowe.

Operacja

Pierwszym sposobem, lecz najbardziej inwazyjnym jest operacja polegająca na usunięciu żylaków, ale również coraz bardziej popularna metoda laserowego usuwania żylaków, która nazywa się EVLT. Leczenie tą metodą polega na termicznym uszkodzeniu zmienionych przez chorobę naczyń żylnych poprzez laser. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sama procedura nie ma prawa boleć. Przed zabiegiem występuje tak zwane mapowanie żylaków, poprzez badanie USG, dzięki czemu lekarz dokładnie wie, gdzie skierować promień lasera.

Inne metody

Samo unoszenie nóg, jak niektórzy myślą, nie pomoże nam zwalczyć żylaków, jest to metoda zachowawcza. Może nam pomóc jedynie zapobiec powstawaniu kolejnych. Opaski uciskowe to kolejna próba wyleczenia się z żylaków, jednak tutaj również jest to tylko metoda zapobiegawcza.

Skleroterapia

Bardzo często zdarza się, że próbujemy kolejnej metody mało inwazyjnej o nazwie „Skleroterapia”, która polega na tym, że redukujemy przepływ krwi w żyłach dzięki środkom chemicznym. Jego zaletą jest między innymi mniejsza inwazyjność, niż w przypadku metod operacyjnych. Jednak ta metoda, nie jest powszechnie znana w Polsce, takie zabiegi odbywają się raczej w krajach zachodnich. Metoda również jest dużo droższa niż operacja czy użycie lasera.

Rajstopy przeciwżylakowe

Metodą, z której korzystamy najczęściej są uciskowe rajstopy przeciwżylakowe. Wydatek kilkudziesięciu złotych, są więc tylko nieco droższe od zwykłych rajstop dla pań, najlepsze, że wyglądają prawie identycznie, co pozwala na noszenie ich nawet wtedy, kiedy mamy odkryte nogi, kiedy nosimy na przykład spódnicę. Rajstopy uciskowe są bardzo wygodnym sposobem na żylaki, jednak tak samo jak w przypadku opasek uciskowych czy podnoszenia nóg do góry, jest to metoda zapobiegawcza, która rzadko pomaga nam zwalczyć żylaki do końca. Jednak warto jej spróbować, ponieważ jest jedną z najbardziej niewidocznych metod w walce z żylakami.

Jeśli macie żylaki na nogach, albo czujecie, że coś z waszymi nogami jest nie tak, wybierzcie którąś z metod zapobiegawczych lub umówcie się na wizytę u lekarza. Sprawa żylaków jest bardzo trudna i nie można jej bagatelizować, ponieważ w miarę upływu lat, choroba ta postępuje, co sprawia, że pod koniec naszego wspaniałego życia, możemy wylądować na wózku inwalidzkim przez taką rzecz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here