Rozstępy po ciąży – gdzie najczęściej się pojawiają i jak z nimi walczyć?

0
1450
Rozstępy po ciąży - gdzie najczęściej się pojawiają i jak z nimi walczyć?

Rozstępy. To zmora niejednej kobiety. Często zostają jako pamiątka po ciąży. Czym właściwie są rozstępy i czy jest szansa, żeby się ich pozbyć?

Rozstępy

Rozstępy to zmiany pojawiające się na skórze. Zazwyczaj występują na udach, brzuchu, pośladkach, rękach oraz piersiach i plecach. Rozstępy pojawiają się w sytuacji, gdy w dość krótkim czasie następuje duży przyrost masy. Skóra nie nadąża się wówczas odpowiednio naciągnąć, przez co powstają wrzecionowate pasma, nazywane rozstępami. Dochodzi wówczas do rozciągnięcia, a nawet zerwania włókien kolagenowych. Występowanie rozstępów, to także czynniki związane z hormonami, ciążą, czynnikami genetycznymi lub zaburzeniami występującymi w sferze działania tkanki łącznej. Ponadto, rozstępy można zaobserwować również u osób, które korzystały z substancji o dużej zawartości kortykosteroidów.

Jak pozbyć się blizn po rozstępach?

Z bliznami o charakterze rozstępów boryka się wiele kobiet w ciąży i po porodzie. Niektóre starają się działać profilaktycznie, stosując specjalne kremy przeciw rozstępom, których zadaniem jest nawilżyć i zwiększyć elastyczność skóry tak, aby mogła ona efektywniej rozciągać się wraz z rozwojem ciąży. Jednak nie u wszystkich kobiet działanie to przynosi oczekiwane efekty. Wówczas warto rozważyć wdrożenie dodatkowych preparatów. Jak zauważają specjaliści z wszystkoobliznach.pl skuteczność leczenia blizn po rozstępach w dużym stopniu zależy od tego, jak szybko wdrożymy odpowiednie leczenie.

Walka z rozstępami w ciąży

Pojawiające się w trakcie ciąży rozstępy w początkowej fazie, wyglądają jak czerwone paski. Wówczas o wiele łatwiej jest je całkowicie wyeliminować. Doskonale sprawdzą się tu żele zawierające silikon, np. Sutricon. Działanie żelu polega głównie na rozjaśnianiu pojawiających się blizn, a także poprawienie stanu skóry, poprzez zapewnienie odpowiedniego nawilżania oraz wzmocnienie elastyczności występujących w skórze włókien kolagenowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here