Wydzielina z pochwy w ciąży

0
711
Wydzielina z pochwy w ciąży

Podczas gdy jesteśmy w ciąży zdarza się, że bardzo często dochodzi do zakażeń pochwy. Warto jest obserwować wydzielin, by w miarę szybko zacząć się leczyć.

Wydzielina z pochwy w ciąży

Wydzielina z pochwy w ciążyWydzielina z pochwy w ciąży powinna być taka jak zawsze, przed ciążą było. Kiedy to wydzielina zaczyna zmieniać barwę lub zapach i konsystencję znaczy to, że mamy do czynienia z zapaleniem pochwy. Jeśli natomiast wydzielina zabarwiona jest krwią, może oznaczać to odklejanie się łożyska i trzeba udać się jak najprędzej do lekarza ginekologa, by zbadał przyczynę pojawiającej się krwi i zaczął leczenie, by zapobiec poronieniu lub przedwczesnemu porodowi.

Cukrzyca ciążowa

U kobiet w ciąży często też zdarza się, że dopada je cukrzyca ciążowa. Wtedy też wydzielina z pochwy staje się konsystencji białego sera i do tego pochwą zaczyna strasznie swędzieć. Spowodowane jest to zapaleniem bakteryjnym, które nastało podczas skoków cukru w naszym organizmie.

Każda kobieta powinna obserwować swój śluz, bo to on daje pierwszy sygnał, że coś się dzieje w organizmie, a to może zagrażać maleństwu, które nosimy w brzuchu. Podczas gdy kobieta jest już blisko rozwiązania śluz się nasila, a tuż przed samym porodem z pochwy wydostaje się tak zwany czop śluzowy.

Czop śluzowy

Czop śluzowy to nagły wylew śluzu, bardzo gęstego o konsystencji jogurtu. Taki śluz daje znać, że nasz maluszek pcha się już na świat i czas szykować się na poród dziecka.

U kobiet w ciąży wydzielina z pochwy nie ulega zmianie, powinna być taka jak przed ciążą, jednak każda zmiana to sygnał, że powinniśmy skontaktować się ze specjalistą, a ten określi co robić dalej, czy potrzeba farmakologicznego leczenia. Nigdy natomiast nie podejmujcie się leczenia na własną rękę. Może to grozić poronieniem lub uszkodzeniem płodu. Ważne jest, by przy zmianie wydzieliny nie panikować, może to być tylko efekt na przykład zmian hormonalnych i nie będzie trzeba nic z tym robić.

Wiadomo, że każdy taki sygnał budzi u ciężarnej lęk, że coś dzieje się z jej dzieckiem. Nie zawsze musi tak być.

Pamiętajcie, by o każdej zmianie wydzieliny informować lekarza prowadzącego waszą ciążę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here