Rozstępy – czy można się ich pozbyć?

0
561
Rozstępy - skąd się biorą?

Rozstępy swoim wyglądem przypominają pręgi, powstają zazwyczaj na pośladkach, udach, brzuchu i piersiach. Bardzo często są skutkiem ubocznym ciąży, intensywnego wzrostu lub nagłej zmiany wagi.

Rozstępy powstają na skutek pęknięć włókien elastycznych. Jeżeli nasza skóra nie jest elastyczna, mogą pojawić się na niej rozstępy.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy to poprzeczne pręgi, które mogą powstać zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny. Bez względu na wiek. Głównym czynnikiem, który zwiększa ryzyko wystąpienia rozstępów są predyspozycje genetyczne.

Rozstępy zwykle pojawiają się, gdy skóra została narażona na nadmierne rozciąganie albo zmiany hormonalne. Czynnikiem wywołującym rozstępy jest:

  • nagły spadek lub wzrost masy ciała,
  • ciąża,
  • zbyt intensywne ćwiczenia siłowe,
  • przyjmowanie leków hormonalnych,
  • przyjmowanie kortykosteroidów.

W początkowym stadium rozstępy są koloru różowego, a nawet sinoczerwonego. Taki stan utrzymuje się zazwyczaj przez pół roku. Z biegiem czasu rozstępy bledną i swoim kolorem zaczynają przypominać skórę. Są jednak od niej lekko jaśniejsze. Rozstępy są trwałym uszkodzeniem skóry, przez co nie ma możliwości, żeby znikły same.

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/elektryzujace-sie-wlosy-jak-temu-zaradzic/

Czy da się usunąć rozstępy?

Usunięcie rozstępów nie jest prostym zadaniem. Im są starsze, bardziej rozległe i głębokie tym ciężej jest sobie z nimi poradzić. Bardzo często wiele osób, nawet nie wie kiedy się zaczęły tworzyć, właśnie dlatego szanse na usunięcie są mniejsze. Sygnałem, który może nas zaniepokoić, a jednocześnie wskazać nam, że coś się może zacząć dziać jest swędzenie i pieczenie skóry w miejscu, w którym włókna kolagenowe są przeciążone.

Mimo, że działanie kremów przeciwko rozstępom nie jest udowodnione, warto je stosować. Chociażby dlatego, że w ten sposób wpływamy na nawilżenie skóry i zwiększamy jej elastyczność. Samo wmasowywanie specyfików niestety nie wystarczy, aby pozbyć się defektu estetycznego, należy udać się do specjalisty, który przeprowadzi serię zabiegów.

Jeżeli chcemy porządnie nawilżyć skórę i spróbować pozbyć się rozstępów za pomocą kremu, powinniśmy wybrać taki z kolagenem lub masło do ciała, najlepiej shea.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here