Popularne oleje naturalne

0
1039
Popularne oleje naturalne

W prawie każdym domu znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów oleju stosowanego zarówno w kuchni, jak i pielęgnacji ciała. Warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich właściwości najpopularniejszych produktów, dzięki czemu będziemy mogli wykoszystywać je na wiele sposobów.

Olej kokosowy

Stosowany jest bardzo często jako olej do smażenia, który nadaje potrawom bardzo ciekawy smak i aromat. Jest to również bardzo zdrowa alternatywa, która zyskuje coraz większą sławę. Olej kokosowy jest jednak szczególnie cenny w pielęgnacji całego ciała. Doskonale nadaje się do natłuszczania skóry, a także olejowania włosów. Należy jednak świadomie kontrolowac efekty uzyskiwane na włosach, ponieważ nie nadaje się on do każdego typu włosów. Olej kokosowy coraz częściej pojawia się jako składnik w drogeryjnych kosmetykach, dlatego warto stosować jego naturalną i nieprzetworzoną formę z jak najlepszą skutecznością i rezultatami.

Olej lniany

Jest to bardzo wyjątkowy produkt, w który naprawdę warto się zaopatrzyć. Regularne spożywanie oleju lnianego pozwoli podnieść odporność swojego organizmu. Najlepszym sposobem na przyjmowanie oleju lnianego jest dodawanie go do sałatek lub na kanapki, jednak nie powinno się go wykorzystwać do smażenia, ponieważ utraci on bardzo cenne kwasy omega-3. Olej lniany w kosmetyce doskonale nadaje się do nawilżania skóry, której dostarczy także wiele potrzebnych składników odżywczych.

Olej z krokosza barwierskiego

Kolejny bardzo cenny w ważne składniki olej, dostarczający przede wszystkim witaminy A oraz E. Witaminy te wspierają funkcjonowanie i zdrowie oczu, a także zwalczają wolne rodniki i dzięki temu skutecznie chronią cały organizm. Bardzo pożądaną cechą oleju jest także stymulowanie procesów metabolicznych tkanki tłuszczowej i tym samym wspieranie efekty diety i odchudzania. Stosowanie oleju z krokosza barwierskiego w pielęgnacji pozwala załagodzić wszelkie stany zapalne na skórze i dodatkowo ją nawilżyć.

Olej konopny

Jest to niezwykle cenny i bardzo bogaty w składniki odzywcze olej, który może być stosowany na wiele bardzo różnorodnych sposobów. Warto przyjmować go wewnętrznie, ponieważ zawiera mnóstwo witamini składników odżywczych wspierających zwalczanie wielu schorzeń i chorób. Ponadto olej konopny może mieć spore zastosowanie w pielęgnacji skóry na całym ciele. Pozwala także nawilżyć i zregenerować zniszczone i zaniedbane włosy, którym dostarczy pewnego rodzaju bombę witaminową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here