24 tydzień ciąży

0
906

Czy wiecie jak rozwija się dziecko w ciąży? Czy zdajecie sobie sprawę, co się dokładnie dzieje, w którym miesiącu? Pewnie kobiety, które nie były w ciąży na razie nie myślą o tym. Bo po co? Dopiero jak już nadchodzi ten moment kobiety, jak również tatusiowe (nie można ich pomijać w tym momencie) wyszukują informacji na temat tego, jak powinna przebiegać ciążą i czego można się po tym czasie spodziewać.

24 tydzień ciąży

24 tydzień ciąży24 tydzień ciąży to czas, kiedy Wasz brzuszek już jest bardzo mocno zaokrąglony. Jak mocno? Prawda jest taka, że dużo zależy tutaj od organizmu kobiety. U jednych brzuszek dopiero ledwo się wybija, a u innych czasem może być sporym utrapieniem. Kobieta w tym tygodniu ciąży może odczuwać spore zmęczenie połączone z bezsennością. Ktoś może powiedzieć, że zmęczenia nie można połączyć z bezsennością. Oczywiście, że można. Zmęczenie może wynikać z wagi, jaką przyszła mama musi dźwigać. Opuchnięte nogi, bolesne piersi, męcząca zgaga – to naprawdę potrafi zmęczyć. Bezsenność wynika z powodu szalejących hormonów w organizmie kobiety, jak również przez Maluszka, który w tym okresie jest już bardzo mocno aktywny. Końcówka drugiego trymestru to czas, kiedy dziecko jest już bardzo mocno aktywne. Co więcej możecie zauważyć okresy, w których pociecha jest aktywna, a w których nie. Oznacza to wtedy, że dziecko sobie najzwyczajniej w świecie odpoczywa. Co może być dla Rodziców ciekawostką to fakt, że ten tryb aktywności może się przenieść do późniejszego życia. Warto zwrócić na to uwagę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jest to czas, kiedy Wasze dziecko odczuwa już smak, ponieważ ma bardzo mocno rozwinięte kubki smakowe. Oczywiście, na razie odczuwa tylko smak wód płodowych, ponieważ do innych smaków nie ma dostępu. Co ważne to fakt, że do brzucha dociera również światło, na które Wasza pociecha może jak najbardziej reagować. W tym tygodniu ciąży warto zaprosić tatusia dziecka do wspólnego obserwowania aktywności dziecka. Tak, bowiem tatuś również będzie mógł już wyczuć ten magiczny czas, kiedy dziecko jest mocniej aktywne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here