Kobieta zmienną jest, czyli o soczewkach kolorowych

0
1807
Kobieta zmienną jest, czyli o soczewkach kolorowych

To stwierdzenie jest powszechnie znane i jak najbardziej aktualne. Grono kobiet często cieszy się zmianami, metamorfozami i wyzwaniami, które potrafią odmieniać nie tylko ich charakter, ale również wygląd. I właśnie o tym będziemy dzisiaj pisać – odmiana zewnętrzna potrafi zdziałać wiele i dodać mnóstwo pewności siebie, dlatego poświęcimy uwagę soczewkom kolorowym, które stanowią jedno z bardziej szalonych rozwiązań.

Co zmieniają soczewki?

Można powiedzieć, że makijaż czy nowa fryzura potrafi całkowicie odmienić wizerunek pań, aczkolwiek spojrzenie odgrywa równie ważną rolę. Przekonasz się o tym dopiero wybierając jedne z soczewek zabarwianych, które można zakupić w wielu kombinacjach.

Przede wszystkim warto wyróżnić soczewki, które kompletnie zakrywają Twój naturalny odcień i nadają spojrzeniu zupełnie innego wymiaru. Zatem to żaden problem, by nagle z ciemnych czy piwnych oczu zrobić piękne i błękitne ślepia. To jednak tylko podstawowe zastosowanie, a można wymieniać jeszcze poszczególne typy soczewek kolorowych, które oprócz samego koloru mogą zmieniać także pozostałe aspekty.

W takim razie zaczniemy od wyszczególnienia soczewek, które mogą dodawać ponadprzeciętnego blasku, pogłębiać naturalny kolor oczu lub go rozjaśniać albo też sprawiać wrażenie niezwykle świeżego spojrzenia, co również można uzyskać za pomocą soczewek. Wówczas nie ma najmniejszej możliwości, aby ktokolwiek przeszedł obojętnie obok Ciebie i nie zwrócił uwagi na niebywałe spojrzenie. Co więcej, można skorzystać także z bardziej odważnych i ekstrawaganckich rodzajów szkieł zabarwianych, które potrafią zmienić kształt czy nadać konkretny motyw naszym oczom. To rozwiązanie doskonale nadaje się na tematyczne imprezy i inne ważne okoliczności.

Dla jakich kobiet zostały stworzone kolorowe soczewki?

W zasadzie nie zaryzykujemy odpowiedzią – wszystkich. Współcześni producenci zadbali, aby ich klienci mieli w czym wybierać, a tym samym, by kobiety miały szansę zdecydowania i obrania konkretnego kierunku swojego nowego wizerunku wraz z barwionymi szkłami.

Nawet dla osób początkujących znajdzie się rozwiązanie w postaci jednodniowych soczewek kontaktowych kolorowych, które można założyć na poszczególne okazje, a następnego dnia powrócić do poprzedniego stanu. To także dobra metoda dla sprawdzenia czy dany kolor lub odcień pasuje do Twojej karnacji, koloru włosów czy w ogóle Twoich upodobań, dzięki czemu po pewnym czasie będziesz mogła zamówić kolejne opakowanie, ale już tym razem soczewek długookresowych.

Ponadto wcale nie musisz posiadać wady wzroku, aby móc cieszyć się odmienionym i nowym spojrzeniem. Mamy teraz do czynienia z soczewkami kolorowymi zerówkami, które nie korygują w żaden sposób widzenia, a jedynie pełnią funkcję estetyczną, co warto dodać absolutnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Jak zabrać się za soczewki kolorowe?

Dla osób, które już wcześniej miały styczność ze szkłami kontaktowymi, to nie powinien być żaden problem, ponieważ zakłada się i zdejmuje je w dokładnie taki sam sposób. Jednak inaczej dzieje się w przypadku kobiet, które nigdy wcześniej nie miały na sobie szkieł.

W takiej sytuacji należy pamiętać przede wszystkim o dokładnym umyciu rąk i ich osuszeniu, a następnie wystarczy palcami jednej ręki delikatnie rozchylić powieki, a na opuszku drugiej ręku nałożyć soczewkę krawędziami do góry. Kolejnym krokiem będzie już tylko lekkie przyłożenie szkła do oka, które powinno się naturalnie przyssać. Wiemy, że brzmi to kosmicznie i dość skomplikowanie, ale gwarantujemy, że każda z Was w końcu dojdzie do wprawy, a przecież warto. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here