29 tydzień ciąży

0
811
29 tydzień ciąży

29 tydzień ciąży to 7 miesiąc stanu błogosławionego. To czas, w którym świadomość porodu jest coraz intensywniejsza. Będąc przyszłą Mamą, zastanawiasz się jak rozwija się twoje dziecko. W obserwacji jego rozwoju pomoże Ci badanie USG.

29 tydzień ciąży

W tym okresie, twój brzuch jest już dość mocno widoczny. Spowoduje to że twoja waga może się zwiększyć od 4 do nawet 6 kilogramów.
Jednak nie ma się co martwić. Znaczną część dodatkowej wagi stanowi oczywiście twoje dziecko, ale także wody płodowe, które wraz z porodem odchodzą.

Chcąc zadbać o swoje lepsze samopoczucie należy zadbać o aktywność fizyczną i zdrową dietę

Postaraj się częściej wychodzić na spacery lub zapisz się na kurs jogi dla przyszłych Mam. Towarzystwo innych kobiet w ciąży spowoduje, że poczujesz się raźniej, a czas do porodu minie szybciej. Jeśli chodzi o kwestię odżywiania, wprowadź do swojego menu większą ilość ciemnego pieczywa, kasz, czy brązowego ryżu. Zwiększona ilość nasion w diecie sprawi że zmniejszy się ilość zaparć, a mikroelementy zawarte w nasionach pomogą w rozwoju dziecka.

W 29 tygodniu ciąży ruchy dziecka powinny być już wyraźne i dość częste. Staraj się liczyć ich ilość i częstotliwość w ciągu dnia. Pomoże Ci to określić czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. W wypadku gdyby ruchy dziecka ustały na dłuższy czas, skonsultuj się jak najszybciej z twoim lekarzem.

Dziecko w 29 tygodniu ciąży ma około 26 cm i waży od 1 do 2 kilogramów

Dziecko w 29 tygodniu ciąży ma około 26 cm i waży od 1 do 2 kilogramówJego tkanka tłuszczowa jest bardzo cienka, a całe ciało jest gładkie i jasne. Jeśli chodzi o rozwój mózgu dziecka, jest to czas gdy szczególnie nastawiony jest on na rejestrowanie dźwięków i otaczającej go rzeczywistości. To właśnie teraz należy według specjalistów zaznajomić dziecko z muzyką Mozarta czy Beethovena. Dzięki niej być może stanie się ono w przyszłości geniuszem. Zbliżając się do porodu, staraj się możliwie zminimalizować stres. Korzystaj z drzemek, rób częste kąpiele czy znajdź chwilę na lekturę ulubionej książki. Sprawi to że czas do narodzin dziecka minie szybciej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here