6 tydzień ciąży

0
1136
6 tydzień ciąży

Najwcześniej dowiadujesz się o ciąży, kiedy spóźnia ci się okres i robisz test ciążowy. Jest to około czwartego tygodnia ciąży. Dzień zapłodnienia nie jesteśmy w pełni określić, dlatego przyjęło się, że za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki (choć logicznie wtedy o żadnej ciąży jeszcze nie było mowy). Jeśli test ciążowy jest pozytywny, warto zadzwonić i umówić się na wizytę u ginekologa, zważywszy na to, że czas oczekiwania w naszej służbie zdrowia trochę trwa. 6 tydzień ciąży bądź nawet i 7 jest najlepszym czasem, by potwierdzić ciąże u specjalisty. Choć może zdarzyć się i tak, że zarodek będzie za mały, by ginekolog mógł go zobaczyć podczas badania usg.

6 tydzień ciąży – wizyta u ginekologa

6 tydzień ciążyPrzed pierwszą wizytą warto się do niej dobrze przygotować. Najlepiej już na tę pierwszą wizytę wybrać lekarza, który będzie prowadził twoją ciąże. Wybierz takiego specjalistę, któremu będziesz mogła zaufać i będziesz czuła się bezpiecznie. Pamiętaj, że chodzi teraz również o zdrowie twojego dziecka. Wizyty w ciąży są regularne, co miesiąc, półtorej, więc dobrze jak lekarz prowadzący rzeczywiście będzie osobą, z którą będzie ci łatwo się komunikować. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod koniec 6 tygodnia ciąży podczas wizyty lekarskiej usłyszysz bicie serca swojego dziecka. Jest to jeden z najpiękniejszych momentów całej ciąży. Daje realne poczucie, że rozwija się w tobie nowe życie.

Jak wygląda dziecko w 6 tygodniu ciąży?

W tym tygodniu zarodek składa się z głowy, tułowia i ogonka, który w niedługim czasie zaniknie. Intensywnie rozwija się układ nerwowy dziecka, zamyka się otwór cewy nerwowej z której powstanie mózg i rdzeń kręgowy. Niezbędna do tego jest suplementacja kwasem foliowym, dlatego przyszła mama nie może o tym zapominać. Kobieta już w tym tygodniu może odczuwać dyskomfort w związku z pęcherzem, na który uciska powiększająca się macica. Dodatkowo powoli mogą zaczynać się pierwsze objawy ciąży, takie jak nudności, wymioty, zmęczenie. Ciąża jest magicznym czasem dla kobiety, jest to niewątpliwe. Jednakże pamiętajmy, iż jest również dużym obciążeniem dla organizmu, dlatego już od początku I trymestru kobieta musi zacząć szczególnie o siebie dbać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here