Aktywność fizyczna u dzieci – coraz więcej ciekawych akcji

0
2651
Aktywność fizyczna u dzieci – coraz więcej ciekawych akcji

Komputeryzacja, automatyzacja i robotyka stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Obecnie to, co kiedyś było innowacyjną technologią, dziś jest powszechnym gadżetem, który może znaleźć się niemalże w każdym domu. Konsekwencją takiej zmiany jest siedzący tryb życia, który prowadzi do wielu zaburzeń w naszych organizmach i zmian, mających ogromny wpływ na jakość życia.

Niechęć dzieci do sportu jest obecnie znacznie większa, niż dawniej, dlatego coraz częściej możemy zauważyć rosnącą popularność akcji, których celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności. Jednym z doskonałych sposobów jest między innymi akcja „Dzieciaki do rakiet”, której cele jest zachęcenie najmłodszych, by rozpoczęli swoją przygodę z tenisem ziemnym. Czy jest to dobry pomysł i czy ten sport może być atrakcyjny dla dzieci? Dziś zajmiemy się tą problematyką, by każdy z Was mógł maksymalnie zaangażować się w postęp.

Tenis i rozwój mięśni oraz zaangażowanie całego organizmu

Jeszcze kilka lat temu, z racji małej ilości ogólnodostępnych kortów do gry w tenisa, akcja typu „Dzieciaki do rakiet”, nie miałaby tak dużych możliwości jak teraz. Dzięki pojawiającym się środkom finansowym na budowę i remonty obiektów sportowych oraz powstawanie popularnych Orlików, pojawiły się możliwości poznania przez najmłodszych nowych dyscyplin sportowych. Wielofunkcyjne hale, dzięki możliwości postawienia dodatkowych słupów w ciągu kilku minut, umożliwiają grę w siatkówkę lub tenisa.

Niestety, tenis ziemny w dalszym ciągu nie jest popularnym sportem, ponieważ nauczyciele wychowania fizycznego, rzadko decydują się na naukę tej dyscypliny. Celem akcji „Dzieciaki do rakiet” jest zwiększenie zainteresowania tenisem przez szkoły, by dzieci mogły spróbować swoich sił ze specjalnym wyposażeniem do gry w dłoni – w końcu jest to dyscyplina, która jednocześnie angażuje niemal wszystkie mięśnie, ścięgna, wymaga bardzo dużego skupienia i przede wszystkim koordynacji ruchowej. Nauka podstawowych ruchów może nie być prosta, jednak z pewnością przyniesie ogromną frajdę wszystkim zawodnikom.

Tenis to skomplikowana, wymagająca i zarazem bardzo atrakcyjna propozycja na lekcje wychowania fizycznego, dlatego zachęcamy do tego, by każdy zapoznał się z akcją „Dzieciaki do rakiet”, gdyż z pewnością zmieni to Wasze podejście do zaawansowania. Jeśli chcecie, by Wasze dzieci posiadały urozmaicone opcje poznania zróżnicowanych dyscyplin, to obecnie szkoły dysponują ogromnymi możliwościami – niestety, nie wszystkie placówki je wykorzystują, a rodzice nie ingerują.

Artykuł powstał z inicjatywy sklepu tenisowego SportClub.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here