Gdzie warto się wybrać nad morze

0
1207
Gdzie warto się wybrać nad morze.

Planując wypoczynek często towarzyszy nam dylemat – gdzie pojechać? Góry, morze, a może mazurskie jeziora. To właśnie Bałtyk cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem turystów, którzy rok rocznie tłumnie przybywają na polskie wybrzeże z całej Polski i zza granicy.

Co takiego ma w sobie Bałtyk? Oto jest pytanie? I nie bezzasadne, bo przecież wielu wciąż narzeka, że woda za zimna, że temperatura kapryśna, że na plażach tłumy. Jest w tym sporo prawdy, a mimo tych „niedogodności” turyści wciąż tłumnie przybywają na polskie wybrzeże. Po prostu Bałtyk ma niesamowity klimat i wie o tym każdy, kto choć raz tutaj był.

No dobrze, tylko, że Bałtyk to pojęcie bardzo szerokie. Kilkaset miejscowości zlokalizowanych wzdłuż całego wybrzeża-  którą wybrać. Każda jest inna i każda wyjątkowa. Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowego miejsca nad Bałtykiem wybierz Półwysep Helski.

Półwysep Helski – najlepsze miejsce nad Bałtykiem

To miejsce jest wyjątkowe z wielu względów. Po pierwsze ze względu na krajobraz, który pod dwóch stronach Półwyspu jest inny. Po jednej stronie wzburzony falami Bałtyk, po drugiej spokojna Zatoka Pucka.

Sam półwysep jest sporą atrakcją. Cienki na kilkanaście metrów i długi na 35 kilometrów pas lądu wcina się głęboko w morze. Cypel, jak potocznie jest zwany najdalej w morze wysunięty punkt to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Stojąc na końcu lądu ma się niesamowite poczucie jakby się stało na końcu świata.

Sam półwysep porośnięty jest lasami i piękną, nadmorską roślinnością. Krajobraz jest naprawdę zachwycający. Hel, Jurata, Jastarnia, Kuźnica czy Chałupy to głównie miejscowości odwiedzane przez turystów. Choć niewielkie jest tu wszystko to, czego turysta nad morzem potrzebuje. Knajpki, restauracje, atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Hel dla aktywnych

Hel to idealne miejsce na wypoczynek, dla osób które chcą czegoś więcej niż tylko leżenia na plaży. Wzdłuż całego Półwyspu biegnie ścieżka rowerowa, którą można też pokonać na wrotkach bądź rolkach. Miłośnicy nordic walking mogą skorzystać ze ścieżek pieszych.

Oprócz tego atrakcje w postaci pływania na desce. Zatoka Pucka to idealne miejsce do uprawiania kite i windsurfingu. Po prostu panują tu idealne wręcz warunki do uprawiania tych dyscyplin. Wzdłuż półwyspu zlokalizowane są szkoły, w których można zrobić kurs kitesurfingu Hel. Tu pod okiem doświadczonego instruktora można zdobyć podstawowe umiejętności, ale również szlifować te już zdobyte.

Z tego powodu Półwysep Helski to absolutnie idealne miejsce na urlopowy wypoczynek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here